Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan távolítható el a...

Hogyan távolítható el a repedezett fólia a légterelőkről?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit!


Adott egy autó, amire még az előző tulajdonosa rakott fel légterelőt a két első ajtó szélvédőire. Nem tudom mikor tehette fel rá (biztos nem 1-2 éven belül), de nem távolította el a gyárilag rajta lévő védő fóliát, és ezt már az időjárás elintézte annyira, hogy úgy néz ki, mintha be lenne repedve az egész, millió kis fólia darabka van rajta. Azon a részen, ahol nem érte semmilyen külső behatás, ott nagyon szépen le is lehetett húzni ezt a fóliát, és tudom jól, hogy az apró darabok alatt is sértetlen a felület, mert belülről nézve látszik, hogy a terelőnek semmi baja. Mivel műanyag a légterelő, így az oldószerek nem játszanak (hacsak nem tudtok valami csoda szert, ami a műanyagban nem tesz kárt, de leszedi a fóliát). Szóval a kérdésem, hogy van-e valakinek tapasztalata, hogyan tudom egyszerűen leszedni? Amire gondoltam, az az, hogy beáztatom meleg vízbe, és megpróbálom úgy lehúzni, de nem tudom működik-e, csak később tudom ezt kipróbálni, így mindent szívesen meghallgatok!


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. jún. 12. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem ertek hozza de szerintem a meleg viz nem mukodne. Gondolj bele nyaron kint all a tuzo napon az auto 40 fokban, mennyire felforrosodik az auto es semmi baja.
2018. jún. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hajszárítóval?
2018. jún. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1. Én is csak azért gondoltam, mert ugye a nap kiszárította azt a finom ragasztó réteget, ami a fólián lehetett, és a meleg vizes áztatással hátha kicsit oldódna ez a dolog, de őszintén szólva én sem fűzök sok reményt hozzá. Egy próbát talán megér.


#2. Azzal is megpróbálkozom majd!


Köszönöm a válaszokat!

2018. jún. 13. 18:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!