Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes úgy belevágni az...

Érdemes úgy belevágni az A2-es jogsiba, hogy még motoron sem ültem?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy megvan a B-s jogsim, az ismeretségi körömben senki nem motorozik, hogy legalább egy 50-essel tudjak gyakorolni, vagy próbálgatni magam, és mivel én nem értek hozzá, így venni sem tudok segédmotort, hiszen kipróbálni sem tudnám. :D Arra gondoltam, hogy leteszem az A2-es jogsit, és ott majd megtanítanak rendesen. Megtanítanak? Vagy ez elvetélt ötlet?
2021. márc. 16. 15:22
 1/7 Krómgyűrű ***** válasza:

Simán.


Valaki egyből "A" korlátlant kezdi el, úgy hogy sose ült motoron. A rutinpályán és az oktatód utasításainak betartásával bele fogsz jönni.

Csak óvatosan!

2021. márc. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Meg fogod tudni csinálni. Ha biztos vagy magadban, még akár egyből megcsinálhatnád az "A"-t is, az iskolákban általában a kategória aljából vannak motorok majd ha tovább szeretnél lépni (ha egyszer elkezded, nem akarod majd abbahagyni :)), nem kell megint jogsit fizetni, pályára járni, ilyenek. Ha megvan, ugyan úgy tudsz venni egy A2-es motort tanulni, és ha érzed, hogy továbblépnél, már meg lesz hozzá mindened.


Sok sikert, és a védőfelszerelést ne felejtsd el :)

2021. márc. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is A2-est csináltam egyből. Igaz, hogy én akkoriban évente 3-4 ezer km-t bicajoztam, ami érzésre sokat segített.


A legtöbb suliban megtanítanak az alapokra, igen. Ne várj semmi extrát, de az abszolút minimumot megadják. Ha drágább helyre mész, ott általában többet is. Viszont ezek után életed végéig tanulni fogsz motorozni, hogy egyre biztonságosabban menjen :) Az én nézőpontom, hogy motorozni sose leeht megtanulni teljesen. Még a top versenyzők is képzik magukat, gyakorolnak, tanulnak új dolgokat rendszeresen.


Ha elmúlt 24, próbálhatod egyből a korlátlant, annyival előrébb vagy. Csak utána me egyből valami 7-8-900 köbcentis motort vegyél (szerintem), mivel azokkal nehezebb jól megtanulni motorozni kezdőként és nagyobb eséllyel esel, vagy halsz meg.

2021. márc. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
AMennyiben van rá érzéke valakinek menni fog könnyedén, akinek nincs érzéke az meg még akkor is botkezű, lábú ha otthon van motor és segítség..
2021. márc. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Miért ez nem olyan, mint az autózás, hogy - kis túlzással - mindenki meg tudja tanulni legalább alapszinten?
2021. márc. 21. 14:10
 6/7 anonim ***** válasza:
De, szinte bárki átmegy, ahhoz brutál bénának kell lenni, hogy megbukjon valaki. Az, hogy mennyire ügyes valaki, az már más kérdés, ezért ajánlott egy vezetéstechnikai tréning is egyből.
2021. márc. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, azért megy át mindenki, mert nagyon minimum a követelmény, bár ez elvileg megváltozik az "új" rendszerrel
2021. márc. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!