Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány évet várhatok még egy...

Hány évet várhatok még egy S600-as bálna vásárlásával?

Figyelt kérdés
Már most is alig találni, viszont anyagi okokból lehet várni kéne kicsit, de attól féleg éveken belül elszáll az áruk. Vegyek esetleg egy rosazabb állapotút, és majd folyamatosan újítgassam fel?

2021. márc. 7. 23:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
78%

Én nem találkoztam még ilyen kérdésekkel, úgyhogy válaszolok egy normálisat, mint valaki, aki ténylegesen foglalkozik pár youngtimer életben tartásával / felújításával.


Az a helyzet, hogy az S600 egy rohadt bonyolult autó, még mai szemmel is. Ha még eddig nem nagyon szereltél autót, vagy csak valami egyszerű szerkezetet, akkor elég hamar bele fog törni a bicskád - hacsak nincs valaki, aki ért hozzá, és tud téged támogatni. Szervizek pedig továbbra is csillagászati összeget kérnek egy ilyen autó javításáért, mert hiába öreg, továbbra is egy Sonderklasse, abból is egy csúcsmotoros.


Egyelőre ezeknek az ára nincs túl magasan, és 3-4 éven belül maximum egy kevéssel fognak feljebb menni. Egy ilyen autónál nincs jó döntés, mert biztosan anyagi bukás, más kérdés, hogy nekünk, szerencsétleneknek akik szeretik ezeket az autókat, mégis KELL. Csak azt ne felejtsd el soha, hogy ez nem egy anyagilag megérős hobbi, ki lehet belőle jönni rosszul, rosszabbul, és borzalmasan.


Ha rám hallgatsz, ne vegyél rossz állapotút. Ez nem egy szociautó, vagy egy Suzuki, itt ha rossz az állapot, akkor mire te azt felhozod, ráköltöd a többszörösét a jó állapotú és rossz állapotú vételárkülönbségének.

Kivéve persze, ha tehetséges és hozzáértő autószerelő vagy, és a legtöbb munkát ki tudod hozni "okosba" ismerősökkel.


Annyit mondok, hogy nekem van otthon jelenleg 3 hobbiautóm hasonló korból (1991 Ford Scorpio Mk1 2.0 Ghia, 1996 BMW E36 325i kabriolet, 1992 BMW E34 520i), a két BMW egész jó állapotban került hozzám és nagyon örülök is ennek, keveset kellett rajtuk javítani, a Scorpio viszont rossz állapotban került hozzám jó ideje (bőven a másik kettő előtt), és mostanáig nem jutottam el oda egy bőven magyar átlag feletti havi bevétellel illetve nagyon sok belefektetett munkával, úgy, hogy legjobb barátom autószerelő és sok mindenben tud segíteni, hogy kimondhassam: kiváló állapotú autó. Mert még mindig van pár dolog rajta amivel törődni kell. 6 éve van meg, azóta annyi pénz ment bele, hogy vehettem volna egy szép Cosworth változatot belőle. Én is amolyan benzinnel beoltott hobbiszerelő vagyok, imádom ezeket a vasakat, de vagy menj bele a témába komolyabban, vagy jó állapotot vegyél, és folyamatosan őrizd meg a jó állapotot, pénzt nem sajnálva rá. Még mindig úgy jössz ki jobban.

2021. márc. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó a korrekt választ. A félelmem arra alapszik, hogy elég ritka autó, és nagyon kevés eladó van belőle. Mindenképpen szeretnék egyszer egy ilyet, viszont lehet másra kéne józan ésszel költeni jelenleg. Viszont nem szeretném, ha lemaradnék a lehetőségről. 2-3 év alatt már volt egy duplázódás, és egyre kevesebb van belőlük.

Aki szerint ez egy zsar autó, az az se tudja miről beszél, vagy szimplán bolond. Ez még a nagyon nagyra értékelt w126-nál is jobb technikailag, de még a régi örökké tartson elv szerint készült

2021. márc. 8. 13:22
 13/20 anonim ***** válasza:

"Ez még a nagyon nagyra értékelt w126-nál is jobb technikailag"


Azért ezt mercis körökben ne igen emlegesd mert csúnyán kifognak röhögni...

2021. márc. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
33%

Milyen lehetőségről? :D

2-3 év alatt volt duplázódás? Nekem ne mondja már senki, hogy 2-3 év alatt megduplázódott ennek a kocsinak az értéke, mert lehidalok.


Régi "örökké tartson elv"?? Figyelj. Megveszed ezt a kocsit, nem lesz szerintem 1 olyan hónapod, hogy minden működjön rajta :D. Annyira örökké tart.


Ritkának egyáltalán nem ritka. nem egy egyes Swift. De azért lehet válogatni bőségesen...

Minket is, meg saját magadat is meg akarod győzni, hogy ez egy csúcs befektetés lenne.


Ha józan ésszel másra kéne költeni jelenleg, akkor neked hidd el, nem kell egy ilyen S600.

2021. márc. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
Hadd vegye csak meg... ha nekünk nem hiszi el hogy egy fstalicska az S600 akkor majd megtudja amikor minden hónapban kijön 2 új baja az autónak és úgy fogja vinni a pénzt mint az állat!!!
2021. márc. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Azért én nem ezt olvastam. Kb minden video alatt "the best mercedes ever" és hasonlók.. De értem, akkor nem kell elkapkodnom a dolgot.
2021. márc. 8. 16:14
 17/20 A kérdező kommentje:

[link]


Valahogy csak itt gyakorin rossz autó ez pár ember szerint

2021. márc. 8. 19:43
 18/20 anonim ***** válasza:
24%

Bele is olvastál a véleményekbe??? Ott vannak írva hibák, összegek... nem kis tételről van szó.


És az miért van, hogy egy újonnan 35 milliós autó az értéke 10%-át éri? :D

Azért ez kissé árulkodó szerintem.

2021. márc. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Emberek, nagyon nem értitek a témát.


Ez egy egykori luxusautó. Egy luxusautónak garanciaidőn kívül (de néha addig is) értelemszerűen egy kevésbé drága autónál több baja lesz, mivel több dolog tud benne elromlani, Murphy törvénye nem hülyeség.


Ilyen autót az ember hobbiból vesz, és nagyon lehet őket szeretni, mert - amikor működnek - elképesztő jó autók. A hiba ott van, hogy sokan azt gondolják, hogy vesznek egy ilyen öreg autót és majd nem lesz baja. Ez lehetetlen. Be kell vállalni, el kell fogadni, hogy költeni kell rá - egyébként ha egyszer rendesen karban van tartva, akkor nem feltétlen fog bármi tönkremenni rajta nagy gyakorisággal a mai napig sem. Nem napi használatra kell ilyet venni, hanem hobbinak, hozzáértéssel, és megbizonyosodva arról, hogy neked anyagilag nem fáj a fenntartása. Akkor pedig máris nincs gond, mert tudod, mit veszel. Népítéleten is a legtöbb rossz értékelő azok közül kerül ki, akik megvesznek egy ilyet, "Mer' Mercédesz" meg "Mer' BMW", aztán csodálkoznak hogy megvenni olcsó, fenntartani meg "érdekes" módon nem olcsó egy új korában soktízmilliós verdát.


#11 voltam.

2021. márc. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

@18: Igen, arról árulkodik, hogy az autó öreg.

Nem arról, hogy szar. Fenntartani nem olcsó. Viszont ha te most veszel egy 30 milliós új S-mercit, és gari után eladod mondjuk 10-12 millióval olcsóbban - mert bizony esik ennyit az értéke pár év alatt -, akkor már mindjárt máshogy állnak az anyagiak, nemde? Hirtelen nem is olyan drága fenntartani egy ilyen régi S-osztályt.


Ez van, a luxusautónak akkor is ára van, ha régi, meg akkor is, ha új. Nem megérős hobbi ez, soha nem is mondta senki, hogy az. Az mindenkinek a saját döntése, hogy belefér-e, szeretne-e erre költeni, és hogy neki személyesen ad-e annyi örömöt egy ilyen autó, amennyibe kerül.

2021. márc. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!