Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha itthon építek utánfutót...

Morekamion kérdése:

Ha itthon építek utánfutót milyen költségekkel jár a papírozása?

Figyelt kérdés

Sziasztok régóta szeretnék venni utánfutót, de annyira méreg drága áruk van hogy amire a megfelelőt meg is találom sajnos megfizethetlen.


Azon gondolkoztam lassan lassan Megveszem a hozzá való anyagot és ithon építek egyet ami méretre, súlyra kinézetre megfelel nekem



Mi a folyamata hogy hivatalosan kapjon rendszámot, forgalmi engedélyt???jól kell intézni? Mekkora költsége lenne??


Köszönöm a részletes tájékoztatást



2021. márc. 3. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Önállóan engedélyeztetni nagyon kevés esély van, és nagyon költséges. Csak nagyobb példányszám esetén érheti meg. Tételesen nem tudom felsorolni mi kell, ezt az NKH-nál vagy járműmérnöknél kellene megérdeklődni.


Ha mindenképpen egyedi kell, akkor járhatóbb út, hogy fogsz egy már forgalomba hozott utánfutót és a fő szerkezeti elemeket meghagyva készítesz rá egy egyéni felépítményt.

2021. márc. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Innen el lehet indulni

2021. márc. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Olcsóbban te nme tudod megcsinálni.

Vagy az olyan is lesz mint egy párat lehet látni hogy rossz rozsdás vasanyag , fa oldal és Trabant rugó alatta.

[link]

[link]

Szégyen ez a második, soha fel nem kötném.

2021. márc. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Végülis ha egy autógyár szintű minőségbiztosítás és tanúsítványokkal ellátott környezetben csinálod, máris lehet.


Szerencsére még a magyar hulladék szabályozás sem engedi, hogy bárki bármit összetákoljon otthon, aztán azzal utcára menjen.


Röviden és tömören, ha te veszel egy km zártszelvényt, meg egy hegesztőt, abból nem lesz rendszámos utánfutó soha.


Vegyél használtat, ha nincs pénzt újra.

2021. márc. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nem vagyok szakértő a témában, de nem hiszem, hogy olyan egyszerű, hogy te megcsinálod, leműszakoztatod és kész. Hiszen autót sem áll neki senki otthon összebarkácsolni a semmiből.

Bemész egy Praktikerbe és 200 körül kapsz vadi újat. Vagy ki lehet fogni normál állapotú használtat ennél olcsóbban. Relatív, de ha szükség van rá, én nem tartom olyan horror árnak érte.

2021. márc. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha találsz egy olyan gépészmérnököt, aki jogosult ilyet tervezni, és el is tud készíteni olyan terveket, amiket elfogadnak, akkor igen. De jól meg kell indokolni, mert azt hiszem vanolyan kitétel a jogszabályban, hogy nem engedélyezett olyan egyedi jármű összeépítése, amilyet már készen is meg lehet vásárolni.
2021. márc. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És ez megéri neked? Sztem költségben, időben, stb. többet vesztenél egy ilyen trailer megépítésén, mintha vennél egyet. Egy halom műszaki előírásnak meg kell felelni A-tól Z-ig.
2021. márc. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sikerül?
2021. márc. 30. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!