Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az Opelnél a kombit mért...

Az Opelnél a kombit mért nevezik "sportos túrázónak"?

Figyelt kérdés
Más márkáknál is van külön fantázianeve a kombiknak?
2021. márc. 2. 16:58
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Szóval a kupé önmagáért beszél, hogy sportos, nem kell neki külön reklám. Kombinál meg megy a magyarázkodás, beleerőltetés, hogy ez bizony egy nagyon sportos túrázó.

Gondolom ez főleg marketing, egy kis pszichológiai ráhatás. Az emberek szeretik a jól pakolható autókat és imponál a sportosság is. Ezért kell egy kis megerősítés, rábeszélés, hogy bizony a "koporsószállítójuk" egy sportos erőtől duzzadó jószág, még ha csak egy 1.4-es motor is van benne majd 2 tonnás tömeggel párosítva.

2021. márc. 3. 07:30
 12/16 anonim ***** válasza:

#9 vagyok


Nem értem miért lettem lepontozva, a sedanoknak szinte mindig kisebb a légellenállási együtthatója (például nemrég asszem a Mercedes CLA sedan volt a legaerodinamikusabb autó)


Tehát a légellenállás


sedan < kombi < hatchback

2021. márc. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Én se értem, én felpontoztalak, még reggel: [link]

Helyes, amit írsz.

[link]

2021. márc. 3. 18:41
 14/16 anonim ***** válasza:
köszi
2021. márc. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

"Én azt furcsállom kicsit, hogy ezekben a fantázianevekben mindig a túrázást, meg a sportosságot erőltetik. "


A kombi és a Station Wagon megnevezés már unalmas.

Azért egy sima kombi pl:

[link]


vagy:

[link]


és a kérdésben szereplő Opel:

[link]


között azért van némi eltérés, ami bár nem több mint minimális megformálása a hátsó fél méternek, de azért mégis esztétikusabb...


Gondolom kitalálták, hogy ha már hátul is áramvonalasabb ( így tempós autópályás tolatásnál kevesebbet eszik xD ) akkor nevezzük sportnak.. :D

Nem feltétlen kell ebben komoly logikát keresni, egy elkezdi valami hangzatos marketingdumával a többi meg átveszi..

2021. márc. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Igen, ez lehet. Köszönöm. :)
2021. márc. 3. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!