Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Árt-e a motornak, ha különböző...

Árt-e a motornak, ha különböző típusú (de mind fagyálló) hűtőfolyadékok keverednek a hűtőrendszerben?

Figyelt kérdés

Benne volt a gyári, fogyott belőle, utántöltöttem. Az eredeti egy pirosas lötty volt, a benzinkúton vett "márkás" hűtőfolyadék meg kékes.


Lesz ami lesz rátöltöttem, a fő komponens úgyis az etilén-glikol, de azért csak motoszkál bennem ez a szín dolog...


2010. aug. 17. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegy a színe, gyakorlatilag ugyanaz mind, a színanyagok meg remélhetőleg nem vesznek össze :)
2010. aug. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem mondták neked, hogy ha fogy belőle, akkor desztillált vízzel kell utántölteni? :O
2010. aug. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Aztán ha már sok fogy, akkor lesz benne sok desztvíz, az első fagyos éjjelen meg búcsút is inthetek a kocsinak?
2010. aug. 17. 16:27
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy szakértői hozzászólásból: (nem én vagyok)

"A minőségi (márkás) fagyállók közül jellemzően kékek vagy zöldek az univerzálisak, és rózsaszínek az aluba valók.

De ami a legfontosabb: hogy nem szabad keverni a különféle hűtőfolyadékokat, mert ez gyors korróziót és/vagy dugulásokat eredményezhet! Én a helyedben a rendszert minél előbb leüríteném, alaposan átöblíteném (slaggal), és utána feltölteném valamilyen márkás, univerzális fagyállóval (és persze desztvízzel, 50 %-os arány tökéletes lesz)."

2010. aug. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!