Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek egyedül képes...

Szerintetek egyedül képes vagyok rá?

Figyelt kérdés

Helló!

Az a helyzet, hogy már régóta szerettem volna motorozni. Kissrácként minden álmom egy S51-es Simpson volt. Ahogy telt múlt az idő, 16 éves lettem, és úgy lettem vele, hogy inkább a nagytesóját, nevezetesen egy ETZ-t vásárolnék. Sikerült is megvennem ősszel egyet 70k-ért. Gondolhatjátok milyen állapotban lehet, kompletten felújításra szorul. Viszont papírjai megvannak, ami nagy érték! Édesapámmal terveztem felújítani közösen, mivel neki autószerelői a végzettsége. Viszont ő nagyon sokat dolgozik, a vírus előtt még maszekolni is eljárt, csak azért hogy minél többet tudjon megadni nekünk. Nem vagyunk szegények, átlagosan élünk, nagybátyám szerint k*rvajól, mindenünk megvan. És pluszba még újítjuk a házunkat is, komplett áramot, fűtést csináltatunk, ami közel 6 millió Forint! Úgy vagyok vele, hogy önerőből, a saját kis zsebpénzemből, egyedül szeretném ezt az álom mocit elkészíteni. Max a motorfelújítás, kábelezés közben kérnék némi segítséget/átnézést aputól.

Szerintetek összejönne?

Képes lennék egy motort összerakni?

16/F



2021. jan. 23. 22:38
A kérdező szavazást indított:
Igen!:)
Ezt engedd el...
18 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

vegyél egy donor motort és láss hozzá

interneten nagyon sok segítséget lehet találni; egy ilyen projekt végére szépen bővíted a technikai tudásodat. Szerintem érdemes belevágni.

2021. jan. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Slapec19 ***** válasza:
100%
Ahogy az előző válaszoló írta az interneten rengeteg infót és videót is találsz, plussz édesapád is tud segíteni, instrukciókat adni, ha valahol elakadsz. Én is így tanultam bele mindenbe. 2006-ban volt meg az első motorom egy Aprillia tuareg 125. 2 hónapra rá, hogy megvettem, eltört benne a váltó, vagyos a fogaskerék. Egy világ dölt bennem össze, hogy a motor már soha nem lesz jó. Elkezdtem szétszedni, közben képeket csináltam a folyamatról, ha esetleg összarakásnál megakadnék akkor vissza tudjam nézni, hogy "hogy is volt ez összerakva". Azóta volt Honda Quadom 600-as, Ktm 553cm3 blokkal két Suzuki 500f, mindet én szervizelem, szerelem. Úgyhogy csak mindent bele, sikerülni fog az!
2021. jan. 24. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, képes lennél! Tapasztalatból mondom. 3 évvel fiatalabb voltam, mikor a Riga Deltámat darabokra szedtem és összeraktam egyedül. Az egész motor vázig le volt csupaszítva. 2x szedtem szét a Simsonom blokkját egyedül és egyedül raktam össze. Újítottam már fel blokkot ismerösnek is. Szóval ha csináltál már ilyet (vagy nem) menni fog, csak jegyezd meg mit honnan vettél le.
2021. jan. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szervusz youtube-on egyéb videomegosztó portálokon/ forumokon biztosan találsz segítséget a szocimotoroSOKK oldalán megtalálod hozzá az gyári szervizkönyvet. De szerintem ha elakadnál 1-szer 2-szer édesapád biztosan segítene.
2021. jan. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!