Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan működik a használt...

Hogyan működik a használt autó vásárlás?

Figyelt kérdés

Bemegyek a telepre megnézem az autót, nagyon király meg minden mondom hogy szeretném megvenni. Kp-val fizetek tehát nincs hitel ügyintézés vagy ilyenek, akkor mi kell ahhoz, hogy beleülhessek az autóba és a saját lábán hozhassam el.

Azt olvastam, hogy a kötelezőt mindenképpen meg kell kötni addig senki semerre.

Mondjuk ezzel kapcsolatban is vannak felmerülő kérdéseim... Ha online megadom az adataimat, megkötök online egy szerződést, akkor ha kiküldik emailben akkor annyi elég, hogy a telefonban benne van? Vagy kötelező kinyomtatni?

Szóval mondjuk meg van kötve a kötelező is, akkor azon kívül nincsen semmi ugye? Eredetiség vizsgára is el lehet vinni 4 keréken meg utána a papírjait is lehet intézni úgy, hogy már használom igaz?



2021. jan. 23. 00:37
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
Én a biztosítást csak otthon kötöttem meg, amint hazaértem az autóval. Addig él az előző tulaj biztosítása. Plusz ha esetleg megállít a rendőr, nálad van az adásvételi, így azzal igazolhatod, hogy most vetted az autót, és hazafelé mész vele éppen. Kereskedésben viszont sokszor segítenek helyben megkötni egy biztosítást, amiről kapsz egy igazolást. Ezt kell magaddal vinned az átíráshoz is. Eredetvizsgára és ügyintézni is mehetsz már vele így, csak legyen nálad a biztosítás megkötéséről szóló igazolás (hogy már folyamatban van az ügy).
2021. jan. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

"Addig él az előző tulaj biztosítása."


aztán mire mész vele?

2021. jan. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%

Az adás-vétel percétől érvénytelen az előző tulaj biztosítása. Az első válaszolónak szerencséje volt, ha balesetet okozott volna, akkor saját zsebből fizethette volna az okozott kárt.

Az eredetvizsgát érdemes az adás-vétel előtt elintézni, hogyha probléma van vele, akkor el tudsz állni a vásárlástól.


Kereskedésben valószínűleg tudnak segíteni ezekben kis felár ellenében.

2021. jan. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Biztosítást helyben telefonról. Nem kell kinyomtatni, a rendőr onnantól rá tud nézni a rendszámon keresztül, látja az adásvételit is nálad, hogy valóban most vásároltad és viszed haza. Valaki hazaviszi lábon biztosítás nélkül, én is úgy csináltam, de nem ajánlott.

Utána eredetvizsga, kormányablak és élvezheted az autót.


Valaki előre megcsináltatja az eredetvizsgát, mert ha valami gond van a kocsival akkor kiderül és nem utólag kell a rendőrség segítségével az adásvételt visszacsinálni. Ha van ügyfélkapud le tudod kérdezni az autót, meg tudod nézni az alváz, rendszám, motorszám stimmel-e, akkor nem szükséges az eredetvizsga előrehozatala.

2021. jan. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!