Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dacia Logan 2005-2008 vélemény?

Dacia Logan 2005-2008 vélemény?

Figyelt kérdés

2021. jan. 16. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik, roMasina yt oldalon tesztelték , írtam ott valamennyire angol jellegű nyelvezettem valami románnal, neki bejött, olcsón lehet szervizelni a dízelt nem mondta jónak.
2021. jan. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
én nem vennék se bocskoros se csigafaló autót inkább japánt
2021. jan. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A japán autók tudtommal szeretnek
2021. jan. 16. 10:57
 4/7 A kérdező kommentje:
A japán autók tudtommal szeretnek rozsdálni*
2021. jan. 16. 10:57
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

2. Mi lenne ha a Mercit, Audit is azért nem vennék mert magyar???

Ritka egy buta ember vagy !!!

2021. jan. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
65%

Saját autóról írom amit írok, újonnan vettem 2005-ben.


Motorikusan nagyon megbízható, átlagosan 6-6.2 l/100km-es fogyasztással. Ebben kb. 80% vidéki és 20% városi út van. Autópályán már megnő az étvágya, ha folyamatosan tartod vele a 130 Km/h sebességet, 2 személlyel és némi csomaggal már 7 liter körüli fogyasztásra számíthatsz. Hosszabb utakon, ha tudod tartani a 80-90 Km/h sebességet, akkor 5.2-5.5 literre is le lehet vinni és ez még messze nem az "öreguras" autózást jelenti. A futóműve szerintem nagyon jó, kifejezetten vidéki rossz utakra való, ahol a német prémium autók már nyöszörögnek, ez ott is vígan elmegy, gyakran nagyobb sebességgel is. A havas, csúszós utakon is megbízhatóbbnak érzem. Az enyémben nincs klíma, amit így utólag sajnálok, de akkor erre futotta. Cserélni eddig a szokásos kopó alkatrészeken kívül csak a középső kipufogódobot kellett.

Dióhéjban ennyit a jó tulajdonságairól, akkor most nézzük a rosszakat: Mivel az enyém még a korai verzió, ezért a Dacia névhez hűen hajlamos a rozsdásodásra. Talán 4-5 éves korában kellett visszavinni utólagos üregvédelemre és akkor át is nézték. A bal hátsó ajtó alsó élén már akkor (!!!) megjelent a rozsda, amit garanciában javítottak is. Ez nem egyedi jelenség, szinte az összes akkori Loganon jelentkezett. Most 16 éves és kezd előjönni újra a rozsda, ismét az ajtók alsó élén és az egyik sárvédőn. A festése szerintem nagyon kényes (az enyém a bordó vagyis hivatalosan "torreádor piros"), de minden apró karc meglátszik rajta. Tehát a gyenge pontja egyértelműen a festés illetve a rozsdásodás. Az újabbakon állítólag ez a hiba már nem jelentkezik, tehát mindenképpen érdemes azok közül választani.

Mindennel együtt én elégedett vagyok vele, presztízs értéke soha nem volt, tehát elveszteni sem tudta, ellenben nagyon megbízható, bárhova elvisz és a hasonló árkategóriájú autókhoz képest is olcsó a fenntartása. Mai szemmel nézve szerintem munkába járós, bevásárlós, gyereket óvodába, iskolába cipelős második autónak ma is nagyon jó vétel.

2021. jan. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6# köszönöm szépen, sokat segítettél :)
2021. febr. 1. 07:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!