Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetséges nagy autó vagy...

Lehetséges nagy autó vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a nagy és kényelmes autókat, különösen az S-osztályú Mercedeseket. Egy új természetesen elérhetetlen most nekem, de azon gondolkodom, hogy 1-3 millió között lehet venni régebbi típusú használtat.

Az érdekelne, hogy átlagos ember fenn tud-e tartani egy ilyen autót, vagy inkább keressen kisebbet, mert inge-gatyája rámenne?


2010. aug. 12. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Az 5000cm3-asra gondolsz? Am ezt neked kell tudni, h mennyit keresel, mire kell még lóvé, stb...4-500e-es fizetés alatt nem vennék am
2010. aug. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vegyél dízelt, akkor nem gond.

Benzinessel elég húzós is lehet.

2010. aug. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

3200-as vagy 3500-as dízel-re gondoltam.. Nem hajtom a kocsikat, a max. 130-as tempó bőven megfelel.

Jövedelem alatt 120 000 Ft körüli-t értettem, egyelőre még más komolyabb kiadások (család, lakás) nélkül.

2010. aug. 12. 21:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor belefér, ha csak erre akarsz költeni. Másra úgysem marad.
2010. aug. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jah akkor talán egy dízellel el lehet valahogy lenni. Igaz nem tudom mennyire szervízigényesek az ilyen autók, meg h mennyi maradt éppen a sok felrobbantott példányból :D
2010. aug. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

:)

Azért még maradt néhány példány. Gyerekkorom óta tetszenek, azóta szeretnék egy ilyenben ülni.

2010. aug. 12. 22:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem azért nézz utána, hogy pontosan mennyibe fog fájni havi szinten a kocsi(súlyadó, kötelező, szervíz, üzemanyag). Illetve érdemes konzultálni egy szerelővel, hogy nagyjából milyen szervízköltségekre lehet számítani, mennyire megbízható az adott modell. Illetve érdemes magaddal is vinni a vásárláskor, nehogy rád sózzanak egy korábban totálkárosra tört kocsit. Én a népítélet-et és hasonló külföldi oldalakat is végigböngésztem vásárlás előtt.


Lehet hogy most jó ötletnek tűnik, de nagyon nagy szívás ha nem tudsz elmenni mozizni/sörözni/vacsorázni a haverokkal mert a verda elviszi minden pénzedet. Eladni is elég nehéz lesz később, az üzemanyag is csak drágulni fog.


Egy 95-2002 közötti diesel E merci elég jó kompromisszum. Megbízhatóbb mint a későbbi szériák (eléggé megsínylette a megbízhatóság amikor a merci kihelyezte néhány alkatrész gyártását). Taxisok körében is népszerű, nem véletlenül. Nekem az már "nagyautó" élményt nyújt.

2010. aug. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kábé 2-3x kerül többe minden hozzá. Egy olajcsere mondjuk nem 10 000 hanem 20-30 000. Mondjuk ez nem teljesen igaz, de e körül mozognak a különbségek.
2010. aug. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!