Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Műszerfalat mivel takarítsam le?

Műszerfalat mivel takarítsam le?

Figyelt kérdés
Egy undorító koszos, mocskos sáros ragadó munkás furgont szeretnék kitakarítani, de nem tudom, hogy mivel kezdjem, hogy álljak neki. Csüng a nikotin mindenhonnan, be van barnulva az összes műanyag és az ülés is undorító. Érdemes egyáltalán nekiállni, vagy adjam be valahova? Mennyibe kerülne élhetővé varázsolni?

2020. nov. 15. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Vannak erre külön beltér tisztító szerek. Gazdaboltban, autós boltban, OBI-ban lehet kapni.


Ha nem használ, bérelj gőztisztítót.

2020. nov. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Menjél be egy multiba (pl. Auchan) és az autós részlegen találsz külön autós tisztítót


egyébként konyhai mosogatószer is tökéletes

2020. nov. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam, hogy először lefújom a port kompresszorral, utána csak desztillált vízzel törlöm le,az nem hagy nyomot. De ha nagyon retkes akkor porszivózás után mososzeres vízzel kezdeném. Gondolom egy nedves kárpittisztitas sem ártana, és esetleg egy ózonos fertőtlenítés, szagtalanitas.
2020. nov. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

Add be valahova ne bajlódj! Egy tízes és pikkpakk!

A munkások fizetését csökkenteni kell ha szennyezik a céges kocsit! 😂

2020. nov. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A saját autómat havonta kiporszívózom meg áttörlöm műszerfal ápolóval, illetve az üveg felületeket erre való üvegtisztítóval. A kormányt én hetente alkoholos ablaktisztítóval és törlővel jó alaposan át törölgetem, kegyetlen sok koszt képes leszedni. Egy ennyire elhanyagolt autónál én alapból azzal kezdeném hogy ha van otthon kompresszorod akkor levegőpisztollyal mindent kifújnék belőle, igaz hogy a por ugyanúgy lefog szállni, de legalább nem az apró résekbe fog belemenni a legtöbb hanem olyan felületen lesz ahonnan simán leszeded porszívóval például. Aztán egy jó alapos porszívózás. A kárpitot vizes porszívóval javaslom kipucolni, legjobb ha kiveszed az üléseket, meg amit lehet és az udvaron jól átmosni legalább 4x és egy meleg helyre betenni száradni. Ami olyan azt belül teljesen amennyire csak lehet kiporszívózni. Aztán a műszerfalat, üveget stb... legelőször mosogatószeres vízzel jól áttörölgetném hogy a dzsuva nagyon nagy részét leszedje, arra készülj el hogy a vizet sűrűn kell cserélned. Ha ez megvan akkor javaslom alkoholos ablaktisztítóval is törölgess át mindent az is pluszba leszed elég sok retket. Aztán ha ez megvan akkor lehet venni autóablakra való belső üvegtisztítót azzal az üvegeket szépen át lehet mosni, jobb mint a clin mert az autós szerek kevésbé hagynak majd nyomot és a párásodás sem lesz annyira borzalmas majd hideg időkben (tapasztalat). A műszerfalra mehet egy műszerfal tisztító meg ápoló, én az ilyen szilikonos cuccokat mellőzném mert egy idő után csúnya felületet hagynak és ennyi.


Persze ezek után már könnyebb lesz az autót tisztán tartani, havonta vagy 2 havonta áttörölgeted és ennyi.


Ha nem akarsz ennyit kínlódni vele akkor lehet jobb ha beadod egy kozmetikára, de ha oda elviszed akkor kérj teljes takarítást, kívül belül, motormosás, alváz mosás amit csak lehet és hidd el utána csak rendben kell tartanod, vigyázni rá és ennyi.

2020. nov. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!