Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem megy benzin a...

Miért nem megy benzin a Simson s51n hengerembe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15 éve állt a Simsonom fel szerettem volna újítani de nem akar indulni és a gyertya teljesen száraz. Tettem benzint a karburátorba hátha a tűszeleppel van a baj (bár volt cserélve a tűszelep) de így sincsen semmi. Teljesen új henger, hengerfej, tank, dugattyú és gyűrűk.


Válaszokat előre is köszönöm!



#Simson #nem kap benzint a motorom #nincs benzin a hengerbe
2020. nov. 14. 18:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Benzincső lehúz, benzincsap megnyit. Ha nem jön, fentebb a baj, ha jön, akkor lentebb. Benzincsövet átfújni, fúvókákon átnézni. Szívatóval rúgni, amíg nem lesz benzines a gyertya.
2020. nov. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Folyik a benzin ha leveszem és megnyitom a csapot. A szűrő és a cső is új lett, azokkal szerintem nem lehet baj. A fúvókát átfújtam és elöblítettem benzinbe.
2020. nov. 14. 18:29
 3/12 Vortrex ***** válasza:
Vagy el van dugulva a kipufogó, vedd le és nézd meg úgy
2020. nov. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Volt a kipufogó is tisztítva
2020. nov. 14. 19:03
 5/12 Vortrex ***** válasza:

A henger alá a papírtömítést te vágtad? Nem felejtetted el kivágni az átömlő furatoknál a papírt?


Csodák pedig nincsenek, le kéne venni a kipufogó csonkot és a karburátoron dezodorral befújva elindítani. Ha nem jön ki a dezodoros köd a másik végén, akkor ott valami dugulás van, de minden esetre sok minden kiderülne a kísérletből.

2020. nov. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A karburátoron pontosan hová kell fújni?
2020. nov. 14. 19:33
 7/12 Vortrex ***** válasza:
A légbeszívójába, ahová normál esetben a légszűrő menne
2020. nov. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Rendben
2020. nov. 14. 19:44
 9/12 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés

Milyen spray-t kell használni,szilikon spray vagy féktisztító?

2020. nov. 14. 19:52
 10/12 Vortrex ***** válasza:

Az igazat megvallva egy mezei hónalj dezodorra gondoltam. Annak a hajtógáza könnyedén berobban a hengerben, ezért gyorsan kiderül, hogy a gyújtás, kompresszió, átöblítés rendben van-e.

-Ha felpörög tőle a motor, akkor valóban nem kap benzint a karburátorból.

-Ha be se robban, akkor nem jó a gyújtás (se), vagy tényleg nincs kivágva az átömlőknél a tömítés.

-Ha berobban, de hamar befullad, akkor el van dugulva a kipufogó.


Féktisztítót szerintem ne, az talán tűzveszélyesebb a szükségesnél

2020. nov. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!