Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nemsokára meglesz a jogsi, és...

Nemsokára meglesz a jogsi, és nem tudom eldönteni, hogy milyen autót kéne vennem, ebben kérném a segítséget?

Figyelt kérdés

2 féle autó jöhet szóba, max 2-2,5 millióm lenne rá: első egy 2008-as Mercedes c osztály, verhetetlen külsővel, de a belseje kevésbé szép és gyenge is sajnos ennyi pénzért.(Kb. 2,5 millióért) A második egy 30 éves gyönyörű Jaguar, külseje/belseje is nagyon szép, az ára is, kb 1.5 millió, de egy dolog aggaszt, és részben ezért is nem mondok igent a másodikra rögtön mivel nem tudom, hogy egy ilyen régi autóban mekkora biztonságba lennék egy esetleges karambolban?

Értelmes és segítőkész válaszokat várok.


2020. nov. 9. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha 2,5 milliód van, 2 millióért vegyél autót. Az eladó autók között nincs olyan, amire nem kéne költeni. Tipikusan a kopóalkatrészek végét járják és a következő nagyszerviz előtt adják el őket. Tehát pl. vezérlés csere rögtön esedékes lesz.

30 éves luxusautó biztonsága felér egy mai kisautóval. Ha van légzsákod, akkor még jobb a helyzet. Az az igazság, hogy hiába a sok fejlesztés, fizikát nem lehet meghazudtólni. Én inkább azért aggódnék, hogy nem hagy-e ott az út szélén. A merci ilyen szempontból jobb lenne.

2020. nov. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 D. Brasco ***** válasza:
100%

A jaguár eseteben a biztonság lenne az utolso dolog amin aggodnek.......az inkább zavarna,hogy egy rakat fentarthatatlan es megbizhatatlan pénznyelő az összes,foleg ennyi idősen.....alkatresz meg hozza ertő szaki meg lassan nulla......nem gondolnám hogy kezdő autónak feltétlenul lapot kellene húzni a 21-re........

Amugy is mire kellene neked az auto?mert nem is ertem higy sikerult kivalasztani egy 30éves brit csotrogányt meg egy 12 eves német prémiumot.....furcsa egy izlesed lehet.....

2020. nov. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak köszönöm!
2020. nov. 9. 21:36
 4/8 anonim ***** válasza:
Bármelyiket választod a kettő közül, jó tanulópénz lesz.
2020. nov. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezek nem az ésszerű vásárlások közé tartoznak, szóval azt vedd amelyikkel szívesebben szopatnád magad friss jogsisként.
2020. nov. 10. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, egyre jobban úgy látom, hogy nem kellett volna megmondanom, hogy most lesz jogsi...
2020. nov. 10. 05:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy egyik sem?

Semmi köze hozzá, hogy friss jogsid van

2020. nov. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért nem ártana pontosítani kicsit.


Nagyon nem mindegy, hogy a Jaguár:

XJ12 Series III

XJ40

XJ-SC Convertible

Netán az XJ220 egyik első verziója.


Ugyanígy a Mercedes:

C320 CDI 4matic

C350 CGI BlueEfficiency

Netán C63 AMG.


És egyiknél sem soroltam fel az összeset. Mindegyik különböző, és más szempontokban jó vagy rossz.

2020. nov. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!