Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lada Samara 2020-ban?

Lada Samara 2020-ban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemsokára kész lesz a jogosítványom és autót szeretnék venni. Lada Samarara gondoltam, sok autót vezettem már, Samarat is, viszont nekem ez tetszett a legjobban. Azt szeretném kérdezni,hogy vajon megéri e még 2020ban venni 90-es évjáratú Samarát? Meg azt hogy kb. mennyibe kerulne mindenestül? Maga az autó kb 100.000ft. Na most ha megveszem,akkor át kell íratni a nevemre, valószínűleg nemsokára műszaki, közben szerviz, stb. Valaki le tudná írni nekem hogy mivel jár egy autó vásárlás? Kifejezetten mondjuk egy Samaránál! Köszönöm szépen előre is a válaszokat, köszi hogy végig olvastad!

2020. nov. 8. 21:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
30 éves holmi , szét van rozsdálva az orosz fém meg gyatra , olcso hozzá minden de gyorsan szét is esik . Semmi biztonság semmi extra , fogyaszt is . Letűnt kor autoja , ezek felujitva dizajnak hobbynak valók. Nézz inkáb max 10 - 15 éves Vw vagy skoda konszernt , japán koreai gépet. Esetleg pár Renaut Peugeot ....
2020. nov. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

amikor megjelent, azt hittük itt a nyugati csoda. Akkoriban jó autónak számított. Ma sem kellene szégyenkezni vele, kivéve, ha rohad a kaszni.csak olyant vegyél meg, ami valami csoda folytán egyben van, és nem látni hatalmas rozsdás foltokat, illetve hiányos a küszöböt(is). Ha van rajta néhány hónap műszaki, te vagy a király.


A többi járulékos költséget nem tudom, de lehet, hogy egy százasból megúszod(biztosítással

együtt)

2020. nov. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

Szia! Az átírási költségeket itt ki tudod számolni: [link]

Én is gondolkodtam samara vásárlásán,igaz én hobbi autónak. Végül egy Skoda 120-ast szereztem a napokban. Szerintem jó dolog a régi autózás,bár sok régi darab tényleg nem alkalmas napi használatra,csak hobbinak. Ettől függetlenül vannak,akik napi járósnak használnak ladákat,egyebet.

Sok sikert a vásárláshoz!

2020. nov. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
ui.: Ha 1992 előtt gyártott az autó,köthetsz rá kedvezményes biztosítást az Allianznál,a normális kötelező biztosítás töredékéért. kedvezményes biztosítás az oldal neve,ott mindent leírnak.
2020. nov. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Megéri? Mi érné meg egy öreg autóban? Már csak egyszerű példa, egy hasonló teljesítményű modernebb autó sokkal kevesebbet fogyaszt, Samara simán bekajálja a maga 7-8 literét, míg egy hasonló teljesítményű 1-1.2-es modernebb autó elketyeg akár 5-6 literrel.
2020. nov. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Vegyél inkább suzukit 1.3as motorral. Tudom lenézik sokan mert hogy rohad ami igaz is de ez még mindig jobb mint egy szovjet tragacs. Nem mellesleg nem tud elromlani. 4 5 literrel elvan ha nyomod neki akkor feljebb is kúszhat ez a szám.
2020. nov. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17%

Eszedbe ne jusson!

Egy életre elmegy a kedved a vezetéstől, és minden autóval kapcsolatos teendőtől.

Ne akarj rosszat magadnak!

2020. nov. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%

Annyira nem szar, mint amennyire egyesek be akarják állítani (lásd #1), de tény, hogy objektíven nézbe egy 1.3 Swift sokkal jobb választás lenne.


Én pl kocka Ladán gondolkodom ('07-es). 1.5 motorral, ötös váltóval azért nem egy rossz autó az... Természetesen itt sem az észérvek győznek, ennyi erővel mindenkinek csak Suzukit kéne vásárolni, de én a 25 éves rom helyett 30 éves romot veszek, mert az tetszik. Ígyis-úgyis sok pénzt fogok rálocsolni...


No de. A Samara egész jó autó, én vezettem is egyet. A szervó hiányát meg kell szokni, de nem egy nagy dolog egy ilyen relatív kicsi autónál. Az öreg autóknál amúgy is átnézendő dolgokat azért nézd meg (nyilván 100 ezer forintos autónál nem kötekszünk), futómű azért ne legyen kirohadva, küszöb, taposólemez, doblemez legalább tartsa magát és legyen javítható, motort próbáld elindítani hidegen, és ha bemelegedett, túráztasd kicsit. Száz ezres kocsinál felesleges kötekedni, de legalább legyen egy jó "alap" az autó, ne kelljen mindent azonnal teljes egészében kicserélni.


Javaslom azt is, hogy a '90, '91-es Ladákat lehetőleg kerüld, mert akkor -történelmi okok miatt, széthullot a SZU- a megszokottnál is gyengébb volt a gyártási minőség. Ezt egy szakmai fórumon olvastam, és lehet benne valami.


Kedvezményes biztosítást meg valóban kapsz, ha 30+ éves az autó. [link]


Nem kell hozzá OT minősítés, de szerintem szükséges, hogy legalább valamennyire nézzen ki jól az autó, és írd, hogy megcsinálnád az autót, és csak hobbi célokra használnád. (Ez persze nem kell igaz legyen, mert nincs km megkötés, de valószínűleg egy napi használós autót nem biztosítanának ilyen olcsón).


Sok sikert a Ladázáshoz, aztán remélem mindkettőnknek lesz Ladája és márkatársak leszünk. :)


F

20F

2020. nov. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

Na, véletlenül csak sikerült kiírnom az életkoromat :D annyira nem akartam, de mindegy.


Én sem vagyok egy nagy guru, de ha vmi kérdésed lenne még, írj privátban bátran. :)

2020. nov. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
38%

#8!

Egy olyan fiatalról beszélünk akinek még jogosítványa sincs, ez lesz élete első autója, és 100ezer Forintja van a vásárlásra.

A kérdéséből kitűnik, hogy semmiféle autójavítással vagy autófenntartással kapcsolatos tapasztalattal nem rendelkezik.

Ezek ismeretében, te nyugodt lelkiismerettel ajánlod, hogy egy 30 éves Samarat vásároljon......?


/#7 vagyok/

2020. nov. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!