Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért lyukacsos a motorkerékpá...

Miért lyukacsos a motorkerékpárok féktárcsája és miért síma az autóké?

Figyelt kérdés
Dekoráció? Hűtés? Befolyásol bármit az a pár lyuk? Kifúrhatom a kocsim féktárcsáit? Kulturáltan persze, nem barmolva, szép mintára?

2020. nov. 5. 09:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem dekoráció, hanem hűtés.

Nem, te nem fúrhatod ki, mert elgyengíted.

2020. nov. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%

Dekoracia, hutes, sulycsokkentes.

Auton nem erdemes kifurni, mivel ott az egesz tarcsat fogja be a fek.

2020. nov. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
14%

#2 "nem érdemes kifúrni"


[link]


Azért van a sportosabb autókon alapból az.

2020. nov. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hűtés, amúgy kocsin is van hűtése csak másképp..

[link]

2020. nov. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Főleg azért, hogy nagyobb legyen a felülete és gyorsabban elvezesse így a hőt. Részben pedig azért, hogy könnyebb legyen.


Ezen a képen láthatod, miért:

[link]


Ha nem lenne lyukacsos, az egész tárcsa meggypiros lenne. Így a lyukak környékén hűvösebb tud maradni, illetve gyorsabban vissza is hűl, amikor nem használják.


Így a fékezéshez használható felszín ugyan kisebb területű, mintha lyukak nélkül lenne, de motor szerencsére sokkal könnyebb, mint egy autó, így ez a megoldás is bőven elég. Egy nehezebb, nagyobb teljesítményű autónál kell a teljes felszín, viszont itt úgy oldják meg a hőelvezetést, hogy van egy rés, tk. hűtőbordák középen. Motoron nem is volna praktikus egy ilyen féktárcsa, overkill, meg csak nehezebb, helyet vesz el feleslegesen.

Kocsiknál is létezik simán lyukacsos féktárcsa, általában azoknál az autóknál, ahol kisebb az igénybevétel.


Dekorációnak szinte semmi köze ehhez.


Ne, ne fúrd ki, könnyen veszélyessé válhat, mivel 1) nem véletlenül nincs kifúrva 2) nem értesz hozzá.

2020. nov. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Még lyukacsos is van autóra

[link]

2020. nov. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
5# A remek infókért majdnem zöldet adtam, de az utolsó beszólásért piros megy.
2020. nov. 5. 11:01
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
#7 én meg zöldet adtam neki. A kérdésre válaszolt? Igen. És szerintem elég hasznos válasz volt.
2020. nov. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egyébként meg próbáld csak kifúrni, nem sokáig jutnál a fúrással.

Házi módszerrel lehetetlen átfúrni.

2020. nov. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#7


Ne haragudj, nem beszólásnak szántam, csak elmondtam, hogy szerintem miért ne fúrd ki :) Sajnálom, hogy beszólásnak érzékelted, de láthatóan tényleg nem értesz hozzá és tényleg szándékosan nincs kifúrva. Lehet, túl nyersen fogalmaztam, amit a magyarok többsége nem annyira szeret/tolerál, én viszont hollandiában nőttem fel, ahol elég egyenesek az emberek ilyen tekintetben, nem köntörfalaznak.

Nem nyersz vele semmit, de potenciálisan veszélyezteted magadat, vagy aki a kocsiban ül. Nem véletlenül van úgy kialakítva egy féktárcsa, ahogyan. Szinte sosem érdemes adott dologhoz értő mérnökök döntéseit felülírni, hacsak nem vagy te is az adott dologhoz jól értő mérnök (vagy hasonló).

2020. nov. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!