Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem adtam meg az elsőbbséget...

Nem adtam meg az elsőbbséget a gyalogosnak. Számíthatok büntetésre?

Figyelt kérdés
Egy kamerával megfigyelt közterületen történt. Közvetlenül a zebra előtt jobbra párhuzamosan parkolt autó, sötét is volt és már a zebrán álltam kb amikor láttam, hogy a gyalogos már elindult át az úton. (nem mentem gyorsan de az álló autó miatt nem lehetett hamarabb látni) Már nem tolattam vissza, hanem mentem. Friss jogsis vagyok és nagyon rosszul érzem magam emberileg is, mert mindig odafigyelek, hogy én ne olyan paraszt sofőr legyek, mint sokan mások. Ráadásul már olyanok miatt parazok, hogy mi van ha valami baja lett a gyalogosnak és nem vettem észre. Jó nyilván neki nem mentem, de hogy esetleg a tükörrel vagy a kocsi hatuljaval (de hát az út jobb oldalára annál később fordultam) vagy valami... Ugye ez hülyeség?! Ugye ilyen nem létezik? Ott eszembe se jutott ilyen csak már itthon, hogy ezen kattogok. De egyébként nem volt ő még olyan közel csak ilyenkor már úgy tudok parázni és be tudok magyarázni mindent. Pénzbirsagra számíthatok, ha esetleg látta kamera, vagy csak akkor ha az illető ezt bejelenti? És akkor mennyire? (bár ez lenne a kisebbik baj, de már komolyan attól félek, hogy megyek a börtönbe a másik testi epsegenek a veszélyeztetese miatt hiszen már a zebrán volt) Vagy nem olyan nagy dolog ez, mint amennyire én most felfújom?
2020. nov. 3. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, esélyes hogy semmi sem lesz. Bár volt már olyan, hogy ily módon ugrott valaki jogsija 3 évre, hogy a zebrán lévő gyalogos orra előtt 50 centivel húzott el.

De nyugi, szerintem neked nem lesz semmi.

2020. nov. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a rendőr nem jött utánad és nem bírságolt meg ott helyben, akkor nem lesz belőle semmi.

Azt azért érezni lehet, ha nekimész egy gyalogosnak, koppan. :D

2020. nov. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Majd kiderül.

Akár,hogy is végződik, értékes tapasztalat,hogyan kell megközelíteni egy ilyen átjárót.

2020. nov. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű. A legnagyobb óvatosság mellett is előfordul az ilyen néha.
2020. nov. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Neki biztos, hogy nem mentem, mert már mellette voltam szinte, amikor észrevettem csak attól félek, hogy mi van ha mégse volt már olyan messze és a kocsi szélével csináltam valamit.

Mindig ez volt a legnagyobb parám a vezetéssel kapcsolatban, hogy okozok valami kárt más emberben véletlenül. De 2 hónapja vezetek és hála istennek sose történt semmi, ami miatt idegeskednem kellett volna. Ott amúgy meg is ijedtem, utána le is fulladtam és arrébb is álltam egy kicsit. A zebratol nem messze. Ha nagyon akartak volna utánam jöhettek volna. Viszont nem mentem vissza megnézni, hogy mi a helyzet, mert eszembe se jutott, hogy más testi épségében kárt okoztam volna. Akkor lépett le a gyalogos és láttam, hogy még bőven elférek.Na meg ő is látta az autót, ami már rajta állt a zebrán biztos nem jött neki direkt. Itthon kezdtem el remeket látni. Elofordul az ilyen, de meg kellett volna győződnöm róla, hogy minden rendben. Amit meg is tettem volna, ha láttam volna esélyt arra, hogy nem.

Egyszer engem mondjuk "elütöttek" a zebrán. Semmi extra, kicsit hozzámért a kocsi orra. Az is egy apróság volt de nem lehetett volna nem észrevenni. Szóval valószínűleg ezt már tényleg csak én spirazom túl. De szerintem most egy darabig nem fogok én autóba ülni.

2020. nov. 3. 19:35
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne görcsölj rá ennyire, mert a végén tényleg bajt csinálsz.

Semmi nem lesz, átmentél a gyalogos előtt az úton, na bumm. Ma hazafelé sétálva a negyedik autó engedett csak át a zebrán. Ez már csak ilyen.

2020. nov. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tudom. Az oktatóval úgy élveztem a vezetést, de egyedül tiszta stressz vagyok és azt érzem, hogy nem tudok mindenre rendesen figyelni. Pedig nagyon vártam már, hogy meglegyen a jogsim, nem akarom feladni, mert tudom, hogy ha szerzek egy kis rutint akkor már jobb lesz és nagyon szeretnék vezetni. Egyszerűen attól félek, hogy észre sem veszek valamit csak mar a buntibol tudom meg, hogy valami történt. Néha csak úgy elkezdek azon gondolkodni hogy nem-e mentem át pl egy piroson?! Vagy bármi mas szabálytalansagot nem-e követtem el, amit nem vettem észre?!
2020. nov. 3. 20:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor inkább menj lassabban. Zebra előtt elveszed a gázt, fékkészenlét. Uton max 80-al stb kanyart lassan 2-esben bevenni. Ha dudálnak, vagy villognak, akkor rakd ki az elakadásjelzőt, vagy villogj a ködzáróval. Aztán majd ha belejössz akkor gyorsabb leszel.
2021. febr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!