Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsga után a jogosít...

Forgalmi vizsga után a jogosítvány elkészültéig a kérelem adatlappal lehet vezetni?

Figyelt kérdés
Meglett a forgalmi vizsgám, bementem az okmányirodáva azt mondták hogy 8 munkanapon belül küldik is. Adtak egy lapot amire minden adat rá van írva és az van odaírva hogy a kérelem adatlappal x ideig lehet vezetni. Tehát elméletileg ezzel is lehetne amíg nem küldik ki a jogsit?

2020. okt. 25. 09:18
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
32 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Rossz kategória. Ezen a nyáron változott a szabály, és most már első kiadás esetén is elég ez adatlap, de csak belföldön.
2020. okt. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Miért, szerinted csak heccből írták rá, hogy lehet vele vezetni?
2020. okt. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
nem lehet, tilos.forgalmi után ha sikeres átülsz az oktató mellé mert csak ő vihet vissza a bázisra, nem véletlenül. AMIG NINCS A KEZEDBEN A ROZSASZIN KIS JOGSIKÁRTYA NEM VEEHTESZ SEMMIVEL
2020. okt. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Ott van a kezedben egy hivatalos okirat. Ha az áll rajta, hogy lehet, akkor lehet.
2020. okt. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%

Nem, igazából ez a jogsiszerzés utolsó próbatétele.

Csak azért írták rá, mert így szűrik ki a türelmetlen tanulóvezetőket. Ha elkap a rendőr és csak ez a papír van nálad, akkor egy életre eltiltanak a vezetéstől.

2020. okt. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Júniusi rendelet óta lehet, tudatlanok írkálnak ide úgy látom. Amúgy 2 naponta felrakják ezt a kérdést. Inkább visszaolvashatnák az előzőket.
2020. okt. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyár elején ha jól tudom június közepétől változott a rendelet és már friss jogsis ezzel az igazolással is vezethet! Amikor csináltam a C kategóriát és már az okmányiroda volt hátra akkor kaptam ezt a papírt, mivel B-s jogsim már nagyon régóta van így kérdeztem hogy azt vezethetem-e ezzel a papírral és mondták hogy a C kategóriát is mert változtatták a szabályokat ezzel kapcsolatban, csak belföldön lehet ezzel a lappal vezetni, így ha munkám miatt alám teszik a nagy teherautót akkor erre figyeljek oda.
2020. okt. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nekem ezt szeptemberben miért nem mondták????
2020. okt. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
42%
Nekem idén (!) Júliusban még direkt ki is emelte az ügyintéző, hogy a papírral még nem vezethetek.. 😀
2020. okt. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nos, akkor mindenféle feltételezések helyett itt a jogszabály, mely alapján igen, lehet.

Tessék:


A 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet (továbbiakban: rendelet) 3. § (2) bekezdés a) pontja 2020. 06. 18.-ai hatálybalépéssel a következő rendelkezést tartalmazza:


(Magyarország területén a járművezetési jogosultság igazolására alkalmas:)


„a) a vezetői engedély igényléséről az új vezetői engedély kézhezvételéig, de legfeljebb a kérelem benyújtásától számított 30 napig


aa) a vezetői engedély kiállítására irányuló kérelem adatlap,


ab) az elektronikus ügyintézési ponton keresztül sikeresen benyújtott vezetői engedély pótlás iránti kérelemről az elektronikus ügyintézési pont által kiállított bizonylat;”


A rendelet előírása értelmében a vizsgákon elfogadásra kerül a “kérelem adatlap”, vagy az “elektronikus ügyintézési pont által kiállított bizonylat” a vezetési jogosultság igazolására a fent leírt határidőben a vizsgázók, a szakoktatók és a vizsgabiztosok tekintetében egyaránt.

2020. okt. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!