Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford focus 1.8 TDCI motoroknál...

Ford focus 1.8 TDCI motoroknál ez normális,vagy gáz van a kocsival?

Figyelt kérdés

Van egy mk1 es focusom 1.8 TDCI 100 lovas verzió. És igazából 2000 alatt mint ha semmi ereje nem lenne,legalábbis elég vérszegény,nyomatéka sem olyan indulásnál,kuplungfelengedéskor,mint pl. Egy 1.9 TDI nek-hasonló lóerőszámmal. Viszont nagyon hamar felpörög dízelhez képest,és 3000-nél meg hírtelen megjön az ereje,szinte "hátbavág" (azért száz ps nél ez nem olyan durva) de elkezd nagyon szépen húzni. 3000-4500 közt nagyon elemében van,főleg 3-asban. Dízelhez képest mintha kicsit olyan "benzines jellege" lenne,kell neki a fordulat. 2000-3000 közt tűrhető 2000 alatt siralmas 3000 felett nagyon megy. Ez normális ezeknél a motoroknál,mert "ilyenek" vagy vmi gáz van vele?

Amúgy én csípem ezt a hirtelen megjövő erő stílust,de úgy vettem észre,haverom 90 lovas 1.9 tdi passatja pl. sokkal egyenletesebben gyorsul,nem ilyen szélsőséges,pedig az is turbódízel ugyanúgy.



2020. okt. 23. 05:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen
2020. okt. 23. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyenge, azért. Ez ilyen, mint szinte az összes hasonló kaliberű. Van egy szűk fordulatszám tartomány, ahol "tol egyet" (érzetre erősnek tűnik de egy lóf*t, benzines társa ugyanúgy gyorsul csak egyenletesen), aztán el is fogyott.


A mi 68 lovas HDI motoros kocsinkat is húzatni kell ha azt akarod hogy menjen, szinte mint egy benzinest.

2020. okt. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2 es az milyen autó?
2020. okt. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazából én szeretem ezt a karakterisztikát,imádom,ahogy 3k-nál hirtelen megindul,csak meg akartam nyugodni,hogy ez nem hiba :D

Azért összességében nem mondanám gyengének,csak jó helyen kell elváltani😂 Fokozatai is jó hosszúak,4 esben 2-3000 között van 100 on kb.,én országúton ötösbe még kb. nem raktam :D Ki nem állhatom a rövid fokozatú váltókat ahol "10 km/h" sebességnövekedés után már váltani kell.

Összességében szeretem a verdát,csak meg akartam nyugodni,hogy nincs gáz😂

2020. okt. 23. 17:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!