Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor és milyen oknál fogva...

Mikor és milyen oknál fogva szokták az autójukat az emberek a bontóba leadni?

Figyelt kérdés
2020. okt. 18. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
mert megérett a bontóra
2020. okt. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Az esetek nagy többségében akkor szokott ez bekövetkezni mikor az autó olyan mértékben sérül hogy javíthatatlan vagy nem éri meg megjavítani.

Illetve ha olyan műszaki állapotba kerül amit szintén nem érdemes kijavítani mivel az autó értékének többszörösébe kerülne

2020. okt. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

- totálkárosra tört, vagy gazdaságilag nem éri meg megjavítani

- főegység hibás, nem éri meg megcsináltatni

- elöregedett, elhasználódott, elrohadt a vázszerkezete

- használható lenne ugyan még, de megunták/lecserélik, és félnek az át nem írástól, vagy csak nincs kedvük hirdetgetni, meg a sok alkubajnokkal küzdeni

2020. okt. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor már nem éri meg sem eladni, sem megjavítani.

Pl. törés, rohadás, motorhiba stb.

2020. okt. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

"használható lenne ugyan még, de megunták/lecserélik, és félnek az át nem írástól, vagy csak nincs kedvük hirdetgetni, meg a sok alkubajnokkal küzdeni"


Akkor eladják egy kereskedőnek. Nem hiszem, hogy sokan lemondanának egy működő kocsi áráról lustaságból, ha egy kereskedő simán beveszi és KP-ban fizet érte.


Én is kereskedőnek adtam el a régi kocsimat. A szemle után 10 perc volt a szerződés kitöltése, és utána mentem is utamra.

2020. okt. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5:

Van olyan régi, rossz állapotú autónál, amikor már nem veszi meg senki, mert az átírás többe kerül, mint amennyit érne, a műszaki pedig lejárt, vagy majdnem lejárt, az arra való felkészítés is aránytalanul drága lenne.


Én volt hogy 15 ezerért adtam el autót, de abban benne volt, hogy el is szállították, mert ugyan járóképes volt, de betört a szélvédjője, úgy meg nem vezettem volna sehová. a

A szélvédő betörése előtt 50-60 ezret kaptam volna érte, ezért nem akartam vele foglalkotni.

2020. okt. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg milyen állapotú autók vannak a bontókban, nos ez hamar megválaszol minden kérdést :)
2020. okt. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%
#5 Hol adsz te el bontóérett autót kereskedőnek? Vagy mennyiért? Egy Penny-s bevásárlás sem jön ki belől amit adnának érte...
2020. okt. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg jobban, amire válaszoltam: ""használható lenne ugyan még, de megunták/lecserélik"
2020. okt. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!