Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A modern automata váltós...

A modern automata váltós kocsik még mindig többet fogyasztanak?

Figyelt kérdés
Régen az volt az alapelv, hogy a manuális váltóval jobban lehet kontrollálni a fogyasztást. Még mindig áll ez a különbség, vagy már jobb konstrukciókat gyártanak?
2020. okt. 4. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokéve nem, de elég ha ránézel a gyári adatokra. Automata optimálisabban tud váltani, meg kezelni a fordulatot.
2020. okt. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a mai és pár éves használtak is már kevesebbet fogyasztanak.
2020. okt. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem

Valójában az automaták emlegetett hátrányai már rég akutálitásukat vesztették. (Max. az esetleges drágább javítás tartja magát, de a valószínűsége sem számottevően nagyobb, mint egy manuálisnál)

2020. okt. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebbet fogyasztanak, már csak azért is mert jóval több fokozat van mint a régi 3-4 fokozatos automatáknál, plusz gyorsabban vált, és tudja hogy mikor melyik fokozat a legideálisabb a fogyasztásnak.
2020. okt. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy átlag DSG váltó javítása 500 ezerből megáll.

A manuális meg 250-300 ezer. Úgyhogy ez se érv az automata ellen.

Mondom ezt úgy, hogy én manuálist használok, mert nekem élvezet váltani.

2020. okt. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5: Az tartja magát, hogy drágább javítani, amit igazolsz is.

Nekem meg DSG van, és nem cserélném manuálisra semmi pénzért. De ugye egy autó életében maximum egyszer kell javítani a váltót ilyen összegben. Tehát hiába van 40-50% különbség a javítás költségében, ha annak a valószínűsége szinte ugyanannyi mindkét váltó esetében.

Ha meg visszaosztja az ember ezt az összeget 4-500.000 km-re máris elenyésző.


#3

2020. okt. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez már 10-15 éve megdőlt. A DSG váltók, a kiváló 8 sebességes ZF-ek, a Mercedes 7G-Tronicok, és sorolhatnám, mind annyira finom, kis súrlódású, és gyors automaták, hogy már sokkal jobban és okosabban váltanak, mint egy átlagember a kezivel. Konkrétan már a manuális fogyaszt többet, de ez még a katalógusadatokon is látszik.

A régi automaták a hatalmas slip (csúszás) miatt, illetve a rövid végáttétel, kevés fokozat miatt fogyasztottak sokat. Ezek már nincsenek.

2020. okt. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Miért rugózol a fogyasztáson? 1 liter nem mindegy. Az autó fenntartási költségének kevesebb mint a fele az üzemanyag.

Ez még egy öregecske nagy, sokat fogyasztó autóra is igaz. Ott a javítás tréler szálloda kombó nyomja meg a számlát.

+ az hogy lehetetlen eladni.

Nekem 4 sebességes hagyományos automatám van. Imádom. Nem érdekel hogy 1 literrel többet fogyaszt.

2020. okt. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Határozottan nem. Ahogy a modern automata váltók meg vannak csinálva, ahhoz képest a manuális váltó egész egyszerűen őskori elavult technológia. Nem is értem, miért ennyire elterjedt még mindig, 100-ból 99 autó kb. manuálissal fut.

Arról nem beszélve, hogy egyre több az elektromos autó is, amiben meg egyáltalán nincs váltó (pontosabban fokozatnélküli automata váltónak lehet nevezni a használati módjából adódóan).

2020. nov. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!