Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A rácz lászló és az etele ut...

A rácz lászló és az etele ut keresztezodesenel miert akarnak rendszeresen belem jonni balrol az egyenesen haladok? Amikor ez egy jobbkezes utca? A panelhazak mogotti utrol hajtok ki es 10bol 5 autos megy tovabb mint a barom.

Figyelt kérdés

[link]



A panelhazak mogotti utrol hajtok ki es 10bol 5 autos megy tovabb mint a barom. Pedig ez jobbkez lenne.

30 as zonaban van es nem fouton haladnak.


2020. okt. 4. 13:21
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Ja értem

Igen képzeld azok mind jobbkezesek es ha az andorrol kanyarodva az etele fele haladsz akkor ott mind elsobbseget kell adnod a jobbrol erkezoknek mivel az mind egyenrangu utkeresztezodes 30 as zona. Most kérdeztem meg az ismerosom apjat aki oktato, ott oktat rendszerint es o is megerositette hogy az mind jobbkezes. De alapbol is eleg nyilvanvalo. Fentebb az utcaban pont ezert vannak fekvorendorok a keresztezodesek elott hogy a jobbkezet meg tudd adni.

2020. okt. 4. 19:55
 22/27 A kérdező kommentje:

Az andor felol az etele fele

A racz laszlo utcan haladva értem.

2020. okt. 4. 19:56
 23/27 Majatom ***** válasza:
Igazad van, jobbkezes, de rosszul, mert nem életszerű. Jobb lenne, ha kitennék a macisajtot, mert gondolj bele, jön valaki (A) a (főút) Etele felől, látja, hogy valaki (B) fel akar jönni a Rácz Lászlóra a (mellékút) Etele felől, ezért A megáll, de a Rácz Lászlón szemből folyamatosan jönnek, így B nem tud feltérni a neki jobbról érkezők miatt, de így A-nak is állnia kell, pedig előtte nincs akadály. Pont emiatt van rosszul berögződve az emberekben, hogy ha egyenesen megy, akkor elsőbbsége lesz, mert az ilyen helyeket általában macisajtozzák.
2020. okt. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
23: Ennek a szervizútnak a másik vége egyértelműen macisajtos (Tétényi felé), szerintem is abszolút észszerű lenne a R.L. végénél is kitenni az elsőbbségadás kötelezőt.
2020. okt. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Ezek kis utcák a lakóházak között, nem járnak bennük tömött kocsisorok... teljesen jó és bevált módszer ilyen helyeken a jobbkézszabály. Az indokolatlan átmenő forgalmat is csökkenti
2020. okt. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
A másik oldala nyilvan macisajtos mivel foutra hajt ki
2020. okt. 5. 10:57
 27/27 anonim ***** válasza:

Kérdező: javaslom, hogy írd meg a problémát a jarokelo.hu-ra!

Ők megkeresik a megfelelő hatóságot, és pl. kiteszik az X (egyenrangú kereszteződés) figyelmeztető táblát a RL utcára.


Nekem nagyon pozitív tapasztalataim voltak, igazán hasznos civil weboldal/egyesület.

2020. okt. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!