Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A rácz lászló és az etele ut...

A rácz lászló és az etele ut keresztezodesenel miert akarnak rendszeresen belem jonni balrol az egyenesen haladok? Amikor ez egy jobbkezes utca? A panelhazak mogotti utrol hajtok ki es 10bol 5 autos megy tovabb mint a barom.

Figyelt kérdés

[link]



A panelhazak mogotti utrol hajtok ki es 10bol 5 autos megy tovabb mint a barom. Pedig ez jobbkez lenne.

30 as zonaban van es nem fouton haladnak.


2020. okt. 4. 13:21
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
53%
Az nem utca, hanem parkoló/szervizút! Az Etele út a házak túloldalán van. A széles védett főút.
2020. okt. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Ezt is etele utnak hivjak attol hogy parkolo

Es a parkolobol kihajtas nem szabalyoz elsobbseget

2020. okt. 4. 13:44
 3/27 A kérdező kommentje:
Az ott egy egyenrangu utkeresztezodes ahol jobbkez szabalynak kellene ervenyesulnie
2020. okt. 4. 13:51
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Pedig az utca. És előnye van a "nagy" Etele út felől érkezőkkel szemben a Rácz László utcából jövőknek. De legyen parkoló, szerinted, oké. Egy áruház parkolójában is érvényesek a KRESZ szabályok, mivel közforgalom céljára átadott magánterület. Tehát ott is van jobbkéz, ha csak másképp nincs kitáblázva.
2020. okt. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
#4 vagyok, az #1-nek írtam az előzőt, nem neked, kérdező.
2020. okt. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Szerintem

Az embereknel ez valami berogzodes hogy ha valaki parkolobol hajt ki az alarendelt utrol erkezik

Szinte mindig atmennek elottem de így sorjában otosevel nem is lassitanak, ha kihajtanek elejuk abbol komoly baleset lenne.

2020. okt. 4. 13:56
 7/27 anonim ***** válasza:
0%

#3: NEM!


Ha parkolóból jössz ki, akkor automatikusan macisajt vonatkozik rád.


Akkor is, ha nincs kitéve.

2020. okt. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Nem igaz

Ilyen sehol nincs a kresz ben.

2020. okt. 4. 15:15
 9/27 A kérdező kommentje:

Egyebkent meg ha lenne ilyen szabaly 7. Akkor sincs igazad mert ez nem egy jelzett parkolo nincs P betu tabla. Es azon az uton is meg lehet allni ahova kihajtasz akkor az is parkolo? Ha igen akkor meg parkolobol parkoloba mesz es jobbkez...


De mivel nincs ilyen szabaly a kresz ben ezert alapbol ertelmetlen a felvetes.

2020. okt. 4. 15:19
 10/27 anonim ***** válasza:
40%
Ha jössz ki a saját kertedből, ahol parkolsz, ott sincs macisajt, mégis elsőbbségadási kötelezettséged van!
2020. okt. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!