Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az új fajta Diesel kocsik...

Az új fajta Diesel kocsik pénz temetők? Pénznyelő gépek?

Figyelt kérdés

Az új fajta Diesel autók amikben mindenféle hülyeség műszerek vannak részecske szűrő porlasztó csúcs számítógépek minden baromság azok pénznyelő gépek?



A autószerelők meggazdagodnak a új Diesel autókból?



Már rengeteg esetet hallottam hogy új fajta Diesel autók sokat betegeskednek minden baromság elromlik bennük illetve városi közlekedésre alkalmatlanok mert ha nem megy velük az ember naponta legalább 50 km-tert akkor bekormolodik a részecske szűrő.


Ráadásul minden alkatrész méregdrága.


Volt egy eset ahol egy 15 milliós Mercedest 1 millióért kellett eladni mert bekormolodott a részecske szűrő ki tisztották 100 ezer forintért aztán rá pár hónapra az egész motornak vége lett ,akkor volt egy másik eset egy opel ahol a vezérműlánc lazult ki pedig azt mondták a láncot nem kell cserélni csak a vezérműszíjat ennek ellenére mégis kilazult a lánc és 500 ezerért cserélték ki aztán a porlasztó csúcsokat kellett kitisztítani 340 ezer forintért aztán a részecske szűrő romlott el az is 100 ezer volt a tisztítás viszont azt hallottam hogy csak egyszer lehet tisztítani ha mégegyszer elromlik cserélni kell az meg 1 millió forint.


Tehát óvakodni kell a új fajta Diesel autóktól?

Maximum régi Diesel autót vásároljak amiben nincsenek ilyen részecske szűrők meg ilyen baromságok?



2020. okt. 3. 15:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Nekem a 80-as évek végén gyártott dízel autóm volt pénztemető, pedig az majdnem olyan egyszerű volt, mint egy faék. Ha használt autóban gondolkozol, benzinest vegyél, azok közül is valami nagyon egyszerűt.
2020. okt. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az összes auto pénztemető.


Használt autonál pedig nagyrészt a szerencsén mulik hogy mennyi probléma lesz vele.


Ha egy technologia minden téren nagyon hátrányos lenne egyáltalán nem gyártanák.

2020. okt. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Te nem kérdést tettél fel, hanem nekiálltál egy sort nyafogni és elmondtál két roppant unalmas és közhelyes és valószínűleg full kamu anekdotát arról, hogy a világon eladott több milliónyi dízel autóból kettő tönkrement. Hát váó.

Ha pénztemetők lennének, akkor nem vennék őket. Pont. Ennyi.

2020. okt. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ma már nem annyira újak ezek. A részecskeszűrő 2007 környékén terjedt el.Tehát 10-15 éves autókban is benne van. Sőt a CR-dízel technika sem olyan új már, a 2000-es évek elején terjedt el széles körben, tehát már 20 éve vannak modern dízelek, nagynyomású szivattyúval, injektorokkal, változó geometriás turbóval, intercoolerrel, EGR-rel, canbus rendszerű kommunikációval, stb...

Szóval relatív, hogy mit hívunk "új fajtának".


Nekem az előző dízelem 2005-ös volt. 13 éven keresztül használtam, nem is keveset. Motorikusan nagy gondja soha nem volt. Semmivel sem költöttem rá többet, mintha ugyan ilyen autóm lett volna benzinmotorral.

A mostani autóm is dízel, de még gyári garanciális. Így ebből a szempontból nem mérvadó.

Általánosságban szerintem nem lehet ezt így kijelenteni. Nagyban függ, hogy mit veszel. Ha újonnan nálad van, vigyázol rá, karbantartod, nem töltesz bele "szerzett" gázolajat, akkor kisebb eséllyel lesz vele probléma. Ja és persze ha arra használod amire való, nem városban két sarokra futkosol vele! Ez is fontos. Egy külföldről behozott, bizonytalan előéletű, tekert órás, 15+ éves példánnyal sokkal nagyobb eséllyel lehet mellényúlni.

2020. okt. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ez a baj a új Diesel kocsikkal azokat üzletembereknek találták ki akik nap mint nap 50- 100 km-tert mennek naponta egyszerű embernek boltba elmenni vele nem jó ,a régi 80-as évekbeli Dieselek amik füstülnek szennyezik a levegőt na azok a jó Dieselek úgy mennek mint a rakéta.


a 2004 utáni Dieselek már nem jók.

2020. okt. 3. 19:40
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Te helyből vagy ilyen h..lye amúgy, vagy valaki segít?
2020. okt. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
#6 nem helyből hanem tapasztalatból Apám is ráköltöltött már lassan egy milliót a hülye Diesel kocsijára lassan a házunk is rámegy ,mert most meg a számítógép zavarodott meg benne amit 500 ezerért akarnak meg csinálni az egész kocsi meg talán és másfél milliót.
2020. okt. 3. 21:19
 8/14 A kérdező kommentje:
ér másfél milliót
2020. okt. 3. 21:19
 9/14 anonim ***** válasza:
Lapocka, őszintén, minden topikba irogatsz már valami őrültséget? a szex és a politika topikban már ismernek, most a közlekedésben állsz neki trollkodni?
2020. okt. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%
Az új fajta dízelek :DDD
2020. okt. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!