Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A 3-as szerias bmw-k kozzul...

A 3-as szerias bmw-k kozzul melyiknek a legjobb a motorja? Úgy hallottam hogy vannak n-el kezdődő motor kódok amik nem valami jok.

Figyelt kérdés
2020. okt. 2. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, az N-es motorokat érdemes kerülni, főleg az N47D20-ast.
2020. okt. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
3-as szériából van HÉT generációja, összesen 100 féle motorral. Kicsit szűkítsd, mert N-esből is rengeteg, diesel meg benzin is. Nem mindegyik N-es rossz, de van ami ipari hulladék. Ami 6 hengeres, azokkal kevesebb baj van.
2020. okt. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
#2 Az N-es jellemzően egyes E46-ban és E90-ben, valamint F30-ban vannak. 2001-ben jöttek be az N-es motorok.
2020. okt. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

@3


Az E46-ot csak négyhengeres benzinmotoros változatban kínálták N-es motorokkal, a többi mint M-es. A korai négyhengeresek sem álltak a legjobb hírben, érdemes őket kerülni, legyen dízel, vagy sorhat benzin.


Az E46 M52TUB és M54 hathengeres benzinmotorjai nagyon megbízható konstrukciók, ahogy az E36 M50 és M52 motorjai is - csakhogy ezek már mind idősek, ritka az, ami még tényleg egyben van, és korából adódóan mindegyikkel lesz már gond.


Az E90 széria sajnos pont az első szériás N-es motorokat kapta, nem a legjobb hírben állnak. Én kerülném őket. Esetleg az LCI modellekben lehet gondolkodni, de csak igazolt előélettel vágnék bele.


F30 még viszonylag új, itt ha kifogsz egy keveset futottat, akkor jól járhatsz. Viszont ez így túl tág, nem tudjuk mi a kereted.

2020. okt. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 Tudom, azért írtam úgy, hogy "egyes E46", hogy valamelyik már N-es motorral volt szerelve. F30-ból N-est már nemigen fog a kérdező kifogni keveset futottat, azok a széria elején voltak, az utolsó években már a B-s motorok futottak.
2020. okt. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
6000 euróból szeretnék venni egy 3-as szériás bmwt, de nem tudom melyiket érné meg, melyiknek a legjobb a motorja, ebben kéne segitseg:)
2020. okt. 4. 16:23
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Annyiból én még E46-ot vennék, hathengeres benzinmotorral (20i -> 30i).


Facelift utánit érdemes, addig borzalmasan rohadtak. A hátsó híd állapotát minden esetben meg kell nézni, nagyobb motoros példányokon különösképp, típusra jellemző gond, hogy elrepednek, szélsőséges esetben ki is szakadhat, de ennyi pénzért csak akkor fogsz ki ilyet, ha peched van.


Amúgy érdemes tudni, hogy már ezek is régi vasak, van szervizigényük, de ha nem spórolsz az alkatrészek minőségén, és a megelőző karbantartáson, olajat pedig legalább 10-12e km után cserélsz, akkor nem fog otthagyni.


E90-et ennyiért hanyagolnám. E36 pedig már teljesen hobbiautó kategória, nekem az van (28i kabrió).

2020. okt. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, esetleg dizelesbol mit ajánlanak utolsó?
2020. okt. 5. 21:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Aki 6000 euróért vesz E46-ot, nem komplett, nevetségesen sok érte. Bőven van abból E9x-es jó állapotú.
2020. okt. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Akkor te mit ajanlanal utolsó?
2020. okt. 6. 17:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!