Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy szülőtől elvárható, hogy...

Egy szülőtől elvárható, hogy autót vegyen a gyermekének érettségire?

Figyelt kérdés
2020. szept. 7. 08:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Esetleg ha tő gazdagok és nem számít nekik a pénz nagyon,de amúgy nem
2020. szept. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
Változnak az idők, változnak a szokások - van a közelünkben egy szakközépiskolai kollégium - ugyan mindig volt egy-két gyerek aki nyári munkából vett valami lerúgott Trabantot vagy Suzukit, de pár éve elkezdtek sokasodni az udvarán az autók, ma meg pár az utcában állnak 50 méter hosszan mindkét oldalon: már nem érettségire, hanem a jogosítvány megszerzésének pillanatában megveszik a kocsit a szülők. Mondjuk van is belőle baj, mert ezek nem épp értelmiségi családok gyerekei, nagyon hanyagul parkolnak meg az összes kocsiból folyik az olaj, de jellemzően 0,5-1 M forintért kap a gyerek valami tipikus első autót, aztán a természetes szelekcióra van bízva, hogy túléli-e. Érettségire már a második, jobb kocsit kapja.
2020. szept. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#12

Hasonló jelenséget én is megfigyeltem. Én egyetemen tanítok. Tízen éve még én is egyetemistaként jártam oda, ami most a munkahelyem lett. Akkor bőven el lehetett férni az udvaron. Az évfolyamból egy-két hallgató járt csak autóval. Én is letettem a jogosítványt 17 évesen, de nem volt saját autóm. Nem tudtam volna miből fenntartani és nagyon igényem se volt rá. Most bő 10 évvel később a legtöbb hallgatónk autóval jár. Ha nem érek be fél 8 előtt, egyszerűen nincs hely az udvaron. Főleg így a félév elején.

2020. szept. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

13-ra:

25 évvel ezelőtt egy barátomnál jártam, aki Franciaországban félévet hallgatott át. Az egyetemi kollégiumban lakott, mi vele egy szobában laktunk, és az egyetem területén is sétálgattunk. Mindenütt hatalmas parkolók voltak, és elmagyarázta a barátom, hogy a diákok autóval járnak egyetemre, ezért kell a sok parkoló. Én meg csak hüledeztem, hogy nem busszal, nem villamossal? Nekem, akkori magyar egyetemistának ez olyan abszurd volt, mintha azt mondta volna, hogy helikopterrel járnak.

És lám, ma Magyarországon ugyanitt tartunk.

2020. szept. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!