Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautó vásárlásnál a...

Használtautó vásárlásnál a foglalót KP-ben vagy átutalással "szokás" rendezni?

Figyelt kérdés
Illetve igaz úgy általában hogy 10%-ot szoktak kérni?
2020. aug. 27. 23:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Megnéztem, megfelelt, kifizettem kp-ban, és elhoztam.

Nálam így vot.

2020. aug. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmész, készpénzzel, ha nem mész el, utalással. Mondjuk nem tudom mi értelme lenne látatlanban kifizetni a foglalót.
2020. aug. 28. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Foglalót semmiképpen se fizettem/fizetnék, eleve minek? Mi van akkor ha egy roncsra adok ki foglalót?
2020. aug. 28. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%

#3 Foglalót azért szoktak fizetni, hogy ne vigye el más az autót, amíg szervezel egy szerelőt, miután megnézted, és jónak találtad.


Nem mindenki olyan hozzáértő, hogy személyes megnézés után egyből megveszi a kocsit, mert nem ért hozzá annyira, ezért ha tetszik neki, akkor megnézeti egy szakemberrel, de ehhez érdemes foglalózni, hogy ne csapjon le közben más, ha a szerelő csak 2 nap múlva ér rá.

2020. aug. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%

Nálunk úgy volt, hogy megnéztem az autót egyik hétvégén. Következő hétvégén elvittem állapotfelméretni, ezzel együtt a próbaút is megvolt. Aztán még gondolkoztam rajta egy kicsit. Utána döntöttem el, hogy kell. 200eFt foglalót kifizettem készpénzben. Egyúttal meg is kértem az eladót, hogy intézze az eredetvizsgát. Következő hétvégén futottunk össze megint, ekkor aláírtuk a szerződét, ő átadta az autót, én netbankon rögtön elutaltam neki a vételár fennmaradó részét.

Szerintem végülis a fizetési mód csak megállapodás kérdése. Emberek vagyunk, mindent meg lehet beszélni.

Én csak 1,4 millióért vettem ezt az autót. Tudom, hogy manapság nem egy őrülten nagy összeg. De én nem tartok itthon soha ennyi kp-t. Pláne nem flangálok vele az ország túlsó végébe egy bizonytalan kimenetelű autómegtekintés miatt.

2020. aug. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%

Sose szabad ilyet előre fizetni, mert bármi közbe jön elbuktad.

Iszonyú sok autó van amiből lehet válogatni és találni is lehet bármikor.

2020. aug. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%

"Sose szabad ilyet előre fizetni, mert bármi közbe jön elbuktad."


Már mért bukná el? Természetesen arról is írtunk egy elismervényt. Nem csak szóban mondtam, hogy tessék itt van, foglaló. Az sem teljesen mindegy jogilag, hogy foglalót, vagy előleget adsz. Ha "bármi közbejön" és a másik fél nem együttműködő akkor is visszakapod, csak macerásabb és hosszadalmasabb.

A lakóhelyemtől 200 km-re egy hétvége alatt én nem tudom lezongorázni a megtekintést + próbautat + állapotfelmérést + eredetvizsgát. Vagy ha ennyire gyanakvó vagy, akkor nem adsz foglalót és vállalod azt hogy időközben eladja másnak, így jártál.

Az "iszonyú sok autóból" a 70%-a a hirdetés alapján hulladék vagy fapados, iportautó, stb, nálam kiesik a rostán. További 20% amit a hirdetés megjelenésének másnapján felhívtam és közölték, hogy ja, már el van adva. A maradék 10%, amit ténylegesen meg is tudtam tekinteni.

2020. aug. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

" importautó"


Kereskedő mondta nekem, hogy magának is csak kintről vesz autót, mert ott költenek az autóra, a magyarok meg alig. Egy másik kereskedő meg azt mesélte (márkaszervizes), hogy az autóban már karácsonyfaként égnek a jelzőlámpák, hogy meg kellene nézetni, de a magyar autós azt mondja, hogy hadd világítson, amíg megy az autó, addig nem foglalkozik vele.


Szóval ez is szempont lehet az importautó vs. magyar témához.

2020. aug. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem azért de mostanában már a németeknél is szokás hogy lekötözgetik a visszajelző lámpákat, vagy csak kiüttetik szervizben eladás előtt.


10-ből 9-esetben ez van.

2020. aug. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
36%

Egy kereskedő erre mondta nekem, hogy ő is megválogatja, hogy kintről kitől vesz. Csak megbízható helyről, töröktől meg hasonlótól nem.


Ez érthető is, mert kereskedő esetében neki kell bizonyítania, hogy nem volt rejtett hiba a kocsiban eladáskor, úgyhogy saját magát védendő is jobb helyről vesz, hogy ne bukjon a kocsin ilyesmi miatt.


Ezért érdemes kereskedőtől venni. Itt persze komolyabb kereskedő értendő, nem atlétatrikós nepperbéla, akinek 1 éve létezik a telepe.

2020. aug. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!