Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire szokványos manapság,...

Mennyire szokványos manapság, hogy az embernek már 18-19 évesen van saját kocsija?

Figyelt kérdés

Mindegy, hogy fiú vagy lány..

Csak érdekel, hogy tényleg érdemes ebben a korban letenni a jogsit, és rögtön vezetni? (persze normálisan, óvatosan, körültekintően)

Gyakori, hogy a 18 évesek születésnapjukra autót kérnek?


2010. aug. 4. 16:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ha van rá kerete a szülőnek, normális. nem vezetek rosszul, meg is engedhetnénk magunknak, csak kiszámoltam, hogy a bérlettel jobban járok, a belvárosban meg irtó nehéz parkolni. nézd, ha most leteszed a jogosítványt, annak van előnye. bátrabban vezetsz majdpl
2010. aug. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

gazdagéknál elkényeztetett gyerekeknél igen gyakori.

De azért gondolj bele. A legegyszerűbb hazsnált autó is 2-300.000 Ft. Azért nem olcsó mulatság az itthon ajándéknak. ezenkívül egy 18 éves gyerek nem rendelkezik még elég gyakorlattal, hogy hagyják elszállni. de azért a legtöbbet hagyják.


nah azokból lett a Budán száguldozó BMW-s Mercis, Terepjárós aki elől gyerekkel kell elugranod mert különben elüt.

2010. aug. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

nekem anyám azt mondta ha kijároma közép sulit kifizetik a jogsit

egy használt autó kereskedésben meg látam már 75 ezerért is kocsit

2010. aug. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Meg még minimum 75-80 ezer, mire átiratod...
2010. aug. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az hogy leteszik a jogsit az elég gyakori. Én is most lettem 17 és már egy hónapja ezen vagyok, mondjuk autóról nem is álmodom, nem is kell, de azért egy jogsi jól jön.
2010. aug. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%
Annyira nem... egyrészt a csekély parkolási lehetőségek miatt a nagyvárosokban, másrészt meg a szülőknek kéne fizetnie a kocsi egyéb fenntartási költségeit (benzintől kezdve a biztosításig). ezt kevesen engedhetik meg. vezetni meg egyedül friss jogsisként nem szabad(na), bizony kell valaki, aki figyeli, hogyan vezetsz, esetleg kielemzi a hibákat. csakis a te érdekedben!
2010. aug. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hmmm...

19/F

2010. aug. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Haverom is kapni fog egy Astrát vagy Golfot, de olyan 300ezer környékéért. Mert a szüleinek van pénze rá. És jó dolog, hiszen kap valamit a szüleitől ami az övé, és vigyázhat rá. Mert ha nem vigyáz rá akkor tönkremegy. És a szülőknek olyan szempontból jó, hogy sokan féltik a gyereküket ha busszal jár suliba.
2010. aug. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszolóknak, kiváncsiságból kérdeztem csak..:)

Én októberben leszek 18 éves (lány), most kezdem a jogsit, szeretném a szülinapomra befejezni, és úgy tűnik, a szüleimtől és a nagyszüleimtől kapok egy használt autót 800 000 ft értékben, de nem csak a seggem alá dugják, szerintem kiérdemlem, nagyon sokat segítettem a szüleimnek bármiben, szóval nem egy őrült, száguldozó, nagyképű sofőr akarok lenni (és nem is leszek) :)

2010. aug. 4. 18:25
 10/12 anonim ***** válasza:

Pff.

Az én szüleim nem féltenek hogy busszal járok...

A busz max 60-70el megy én meg akár 110-el is.

Nekem a buszbérlet nincs egy ezres egész hónapra, kocsival egy hétre is kevés lenne ennyi pénz a tankolásra.


ON: Magyarországon nem szokványos hogy egy 18-19 évesnek van saját autója mert nincs sok gazdag ember. Külföldön többen vannak akik megtehetik hogy vesznek még 1 kocsit mert ott olcsóbb a kocsi, a fenntartása és többet keresnek az emberek.

Van végül is olyan ismerősöm aki kapott a szüleitől kocsit. Van olyan aki egy régebbit, van olyan aki egy pár éves luxusautót.

Az gyakori hogy valaki 18 évesen vagy előbb leteszi a jogsit de kocsit kevesen kapnak.

Én szerintem a szüleimtől soha nem fogok kapni autót. Szinte semmi olyat nem kapok tőlük ami 10.000-nél többet ér még ha kérek akkor se, nem hogy meglepetésként...


Szerintem addig nem érdemes kocsit venni ameddig nem dolgozik az ember. Az hülyeség hogy egyedül furikázik valaki a városban meg néha elmegy a haverjához kocsival.

Én motorral megyek általában mert az csak a sajátom( én vettem a spórolt pénzemből) és elég is mert egyedül szoktam menni általában ha megyek valahova. Kocsim akkor lesz ha majd dolgozok mert a szerszám meg az anyag nem fér be a robogó csomagtartójába.

2010. aug. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!