Miért ilyen a hangja ha rálépek a fékre?
Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy mikor finoman benyomom a feket (fogáspontig) akkor nyikorog minimálisan, de ami jobban zavar, hogy olyan szakaszos hangja van .mintha játszanák a fékkel.
Nagyobb erejű fékezésnél ez a hang nem áll fent, és akor sem ha a fékezés mértéke kicsi.
Van ötletetek ?
2020. aug. 9. 08:55
1/5 anonim válasza:
Utángyártott, igen fos minőségű tárcsa vagy betét. Vagy egy erős fékezéstől megégett a betét felülete, vagy meghullámosodott a tárcsa. A javítás: kiveszed a fékbetéteket és beton felületen megcsiszolod párszor, hogy lemenjen róla a fényes réteg. A tárcsákat meg fel lehet szabályoztatni vagy ki lehet dobni.
2/5 anonim válasza:
A fékpova/fékbetét tartó rugó/lemez csinálja hajtani kell rajta kézzel egy kicsit.
De sok más oka is lehet,látni kell és azonnal kiderülne, aki ért hozzá.
3/5 anonim válasza:
Gondolom általában óvatosan fékezel. Én is így vezetek és nálam is időnként előjön, hogy finom fékezésnél nyikorog, de erősebbnél nem. Nekem egy időre megoldja, ha ilyenkor fékezek pár komolyabbat.
5/5 A kérdező kommentje:
Adtam neki egy kis wd-40 et azóta semmi baja.
2023. márc. 21. 03:20
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!