Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 17 éves kortól lehet jogsit...

17 éves kortól lehet jogsit szerezni személygépkocsihoz? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Jogosítványt szeretnék,személygépkocsihoz,csak nem tudom,hogy 17 éves korban el lehet-e kezdeni.Az összeggel sem vagyok tisztában,meg félek,hogy elsőre nem fog sikerülni,mert még soha nem vezettem,mármint nem gyakoroltam,mivel nincs kocsi a háznál,akinek meg van az beteg.

Rutinom,a 0 határán van.Szemüvegem van,-4,5,de szemüvegben lehet vezetni gondolom!

Ti hogyan kezdtétek?Nagy hátrány,hogy soha nem is próbáltam vezetni?

Köszönöm a válaszokat előre is!


U.I.:Nektek elsőre sikerült?


2010. aug. 3. 04:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17 éves korba megtudod csinálni a kreszet meg az elsősegélyt 17és félévestol meg elkezdheted a rutint meg a forgalamt a szemuveg nem gond leszegy kis szám a jogsidba és enyi :D az oktató örulnifog h nem vezetél mert anál könyeben fog megtanitani :D nincsenek rossz beidegződések nem kell parázni csak figyelni és nem lesz semmi baj manapság 140-150 körul van egy jogsi :d én vezetem előteis de nem örult neki az oktataóm:D
2010. aug. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%
16 és fél évesen elkezdheted, és 17 éves kortól kaphatsz jogsit.
2010. aug. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"Rutinom,a 0 határán van"


Ehhez csak annyit fűznék - nem lelombozásként -, hogy ne aggódj, ha meglesz a jogsid, akkor is a 0 határán lesz. Majd az első 5-10 ezer km után már lesz 1-es (na de hányból is?) :D


Valóban, az oktató örülni fog, hogy nem vezettél, rendszerint ez az első kérdésük. Ilyenkor abszolút az ő nevelése leszel - ellentétben azzal, aki levezetett 27 km-t a nagyapja trabantjával a kukoricás határában, és már azt hiszi, mindent tud :)


Szemüvegben lehet vezetni, de a színtévesztést vizsgálni fogják, és bizonyos színek tévesztése már kritérium.


Én a középsuliba tettem le (1998), ott szervezte egy autósiskola. Kresz csak a másodikra sikerült, akkor még papíron kellett kitölteni. Külön volt a műszaki vizsga is, egy dolog, hogy segghülye vagyok az autó szerkezetéhez, de az oktató tanácsa ellenére nem jattoltam a v.biztosnak és direkt meghúzott (tételt sem húzhattam, olyat kérdezett, amit kultúr ember fix, hogy nem tud). A dolog pikantériája, hogy nála forgalmiztam és amíg a többiek 10 perceket vezettek (jelzem nem szabályosan), addig én 40-et, keresztül kellett mennem fél Budapesten, mert arra volt (mondvacsinált) dolga. Na mindegy, nem tudott meghúzni :D


A lényeg, hogy ne izgulj, a kreszt gyakorold folyton, a többi úgyis menni fog.

2010. aug. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,ettől legalább megnyugodtam egy kicsit.:)
2010. aug. 3. 15:33
 5/12 anonim ***** válasza:

Sokan mondják amugy, hogy rutin nélkül sokkal jobb tanulni, mert akkor még nem vagy "elrontva" XD

Fel a fejjel!

2010. aug. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ti is ezt mondjátok?Nektek elsőre sikerült?
2010. aug. 4. 02:33
 7/12 A kérdező kommentje:
Ti is ezt mondjátok(mármint a rutinról)?Nektek elsőre sikerült?
2010. aug. 4. 02:40
 8/12 anonim ***** válasza:
Én vezettem előtte, szerintem sokkal könnyebb. Csak mikor az első városi vezetés volt és rutinból egy kézzel vettem a kanyarokat(mikor a bal tenyereddel kormányzol) és közben váltottam, azt mondta az oktató hogy vizsgán ne csináljam, akkor megállni volt a nehéz:)
2010. aug. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egy a lényeg: A jogosítványszerzés folyamata arra jó, hogy teletömd a szegény vizsgáztatók zsebét. Mert mikor meglesz a jogsid ugyanúgy nem tudsz majd vezetni(de ezt majdnem szó szerint értsd) szóval a lényeg, hogy mindenhol átcsusszanj(kenőpénzel barátkozz) kivéve ha lány vagy, akkor van esélyed, bár nem sok. Utána vezess valakivel jó sokat, ő úgyis elmondja tényleg, hogy mit hogyan(az oktatóm arra nem tanított meg, hogy például ésszerű nyomni a féket pirosba! Szerencsére néha figyeltem fater szentbeszédeit:))
2010. aug. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ja,nem tűnik egy olcsó mulatságnak,amúgy férfi vagyok.

Kenőpénz?Lehet,hogy elküld a fenébe......mondjuk,biztos van csaj oktató is,akkor olyanhoz megyek,vagy már nem tudom,kicsit undorító ez az egész,még ha jó csaj is lenne,hogy nem a tudásom miatt,hanem szóval érted.....

Lesz,ahogy lesz,olyan nem volt még,hogy sehogysem.:)

2010. aug. 6. 04:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!