Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha autópályán egyik országból...

Ha autópályán egyik országból a másikba átmegyek, akkor érhet büntetés?

Figyelt kérdés
Például veszek magyar autópályára matricát idehaza, de németre vagy osztrákra például nem tudok, akkor ha autópályán átlépem az országhatárt, utólagosan is lehet pótolni büntetés nélkül? Vagy legyen az szlovák, vagy bármilyen más ország érintése autópályán keresztül.

2020. júl. 18. 10:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
45%

Áh nem, csak 80szor mentem ott keresztül Olaszországba, meg nyaranta Bledi tó, meg minden évben járok evezni a Szocsához augusztusban, stb...Soha...


Nem tudom hogy mikor járhattál te arra amikor a szlovénok távcsővel figyelték az autókat de valószínűleg 1980 és 1985 között volt az az "évekig". Röhögnivaló amit ide leírtál:D Az meg méginkább hogy mantrázod a baromságot ahelyett hogy csendben maradnál és elmennél valahova máshova szakérteni, ahol nem szúrják ki rögtön hogy kb. 30 éve elavult tudással osztod az észt.

2020. júl. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
58%

Én tavaly voltam arra és tényleg távcsővel nézték és utána is mentek, majd megfogták az autót.

Úgy hogy én is láttam ezt , mert nagyon feltünő volt.

2020. júl. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Privátban essetek egymásnak légyszi, mert ezekkel a válaszokkal nem tudok mit kezdeni. Tehát meg kell vennem határ előtt, az a legtisztább. Csak legyen is erre lehetőség, mert Szlovákiában például az utolsó benzinkúton a határ előtt erre nincs lehetőségem...
2020. júl. 18. 12:17
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

És melyik az az utolsó kút?

Merről akarsz menni és mit akarsz megvenni?????

2020. júl. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

A válaszokat végigolvasva egészen megdöbbentő az a mennyiségű baromság és főleg az életképtelenség ami sugárzik mindenkiből. A kérdező is itt görcsöl ahelyett hogy egyrészt nem rébuszokban beszélne hanem leírná hogy honnan megy hova, és akkor talán kapna pontos választ amivel "tud mit kezdeni". Másrészt arról már nem is beszélve hogy 10 éve létezik a Simple nevű alkalmazás amivel bármikor bárhol lehet bármilyen matricát venni...Nem kell benzinkutaton kaparni meg rettegni hogy néznek e távcsővel...


Komolyan mondom néha ami itt megy az elképesztő. Szerencsétlenkedés a köbön.

2020. júl. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nincs konkrétum, hogy hová mennék, de akkor tegyük fel a pontosítás kedvéért, hogy Magyarországról Spanyolországba több országon keresztül ugyebár.
2020. júl. 18. 12:51
 17/19 anonim ***** válasza:

Határátlépés után az első kúton/pihenőn meg tudod venni. Néhány országban meg fizetőkapuk vannak.

De amúgy érdemes előre megvenni a matricát, mert sokszor a határ után tumultus van.

Engem egyszer a csehek szivattak meg, mert éjfélkor értem oda, és a benzinkút zárva volt, a matricaárus bódé meg 1,5x-es áron adta és csak egy ablak volt nyitva. Így kb. 1 órát elcsesztem ott, mert a cseheknél ráadásul nincs e-matrica (lehet azóta már van).

2020. júl. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Innen magyarból spanyolba nem kell németen keresztül menni.

Bár lehet nagy kerülővel.

De még csak szlovákiát se kell érintened.

2020. júl. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Németországot szándékosan érintve értettem, vagy más országot ahol kell matrica. Köszönöm szépen a válaszokat.
2020. júl. 18. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!