Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha autópályán egyik országból...

Ha autópályán egyik országból a másikba átmegyek, akkor érhet büntetés?

Figyelt kérdés
Például veszek magyar autópályára matricát idehaza, de németre vagy osztrákra például nem tudok, akkor ha autópályán átlépem az országhatárt, utólagosan is lehet pótolni büntetés nélkül? Vagy legyen az szlovák, vagy bármilyen más ország érintése autópályán keresztül.

2020. júl. 18. 10:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Megkell venni minden országba ahová méssz.
2020. júl. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom, de hogy vegyem meg ha éppen a pályán vagyok? A határ előtt hajtsak le, és keressek egy benzinkútat?
2020. júl. 18. 10:07
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
Ausztria felé a határhoz közel minden bokorban ki van írva, hogy lehet pályamatricát kapni. Sőt, mi indulás előtt itthon egy benzinkúton vettük meg. Németországba nem kell matrica. Azt hiszem, Szlovákiába is lehet itthon kapni, akár neten is.
2020. júl. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Meg lehet vásárolni a különböző országokba egy helyen?
2020. júl. 18. 10:14
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

Imádom amikor mindenki jön okoskodni csak a kérdésre nem tud válaszolni...


Igen, ha rámész egy fizetős szakaszra akkor ha még aznap megveszed az matricát akkor nem büntetnek meg. Sok helyen volt már velem ilyen.

2020. júl. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Egyébként igen, a kérdésre válaszolva, utólag is megveheted. Magyarországon is van talán fél órád (?) megvenni a matricát, miután felhajtottál a pályára.

Ha pedig előre akarod megvenni, írd be a google-ba és megtalálod, hogy tudod megvenni.

2020. júl. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
általában az első vásárlási lehetőségig el lehet menni büntetés nélkül ha belépsz egy országba. de a határ előtti benzinkútakon is lehet kapni, és online is műkődik a dolog, persze az néha felárral
2020. júl. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%

5. "Imádom amikor mindenki jön okoskodni csak a kérdésre nem tud válaszolni.. " Ezt gondolom magadra irtad.

Majd menj Szlovénba és mondd meg nekik amikor megfognak hogy még ma megakarod venni.

2020. júl. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
45%

Nagy az isten állatkertje...


Megfognak Szlovénba? Mégis ki? Szerinted kint áll az utakon 35000 darab szlovén rendőr és egyesével manuálisan ellenőrzik az autókat? Mert szerintem kamerával, rendszám alapján ellenőríznek a fizetős útszakaszon. Nem csak Szlovénba, hanem mindenhol. És nem fognak meg, hanem kapsz egy büntetést postán.


DE miután az autópálya matrica napra szól, ezért ha látja a rendszer hogy aznap amikor lefotózott van érvényes matricád (mert később megvetted) akkor nem kapsz büntetést.


A pofázás az nagyon megy, meg a piros iksz nyomogatása idegből! A gondolkodás már kevésbé.

2020. júl. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Reménytelen eset vagy és olyanba szólsz bele amit nem tudsz.

Pedig az út ügyeletesek nézik , figyelik távcsővel és mennek utána ha nincs neki.

De úgy látszik nálad hogy te vagy ideg beteg.

Évekig jártam szlovénián keresztül és tudom hogy van.

Biztos vagyok hogy te még egyszer sem voltál arra.

2020. júl. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!