Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csörgő hang hallatszik a...

Csörgő hang hallatszik a motorból. Mi lehet az?

Figyelt kérdés

Öreg, dízel motorokra emlékeztető hang. 85-ös gyártmányú 626-os Mazda, 2 litres, benzines motorral. Alacsony fordulaton (2000 rpm alatt), gázadáskor erőteljes csörgés hallatszik a motorból. Fokozatosan erősödik, és a motor ereje is csökken ezzel együtt. Vezérműszett és olajcsere 3 hónapja volt.


Mire számíthatok?


2010. aug. 2. 10:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem ugorj bele vele valami ismerős szerelőhöz, egy pillanat alatt megmondja, és lehet, hogy nincs is baj.

Szerintem ez a leggyorsabb megoldás :)

2010. aug. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Nno, fejlemény van az ügyben! Találkoztam egy ismerőssel, akinek van egy szerelő ismerőse, végül a szakinál kötöttem ki, fordult egyet az autóval, majd pokolian káromkodni kezdett, hogy ki a fene sz*rta el ennyire a gyújtást! Nekiesett egy kulccsal, majd ismét fordult egyet az autóval, és láss csodát, eltűnt a hang és visszajöttek a lőerők! :D


A rossz hírek után most ki tudnék ugrani a bőrömből, mert 600 forintból megoldódott a problémám!:))


Találtam egy videót, ahol ugyanolyan hangja van az autónak, mint nálam volt, csak nálam hosszabb volt a zörgés (szélesebb fordulatszám-tartományban produkálta).


11 és 31 mp körül hallatszik.

http://www.youtube.com/watch?v=XiBzxxvy3FQ

2010. aug. 2. 16:18
 13/18 A kérdező kommentje:
És köszönöm szépen a sok tanácsot! Mindenki hasznos minősítést ért el! :)
2010. aug. 2. 16:32
 14/18 anonim ***** válasza:
Minden bizonnyal nem a megfelelő oktánszámú benzinhez volt beállítva a gyújtás, egyébként a találgatásokban ez is benne volt, de örülök, hogy megoldódott :)
2010. aug. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
sziasztok, nekemis hasonló a problémám és érdekelne hogy ezt a javítási műveletet esetleg én itthon meg-e tudnám csinálni és ha igen, hogyan? köszi előre is a választ!
2012. júl. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 alf ***** válasza:
a megoldás az volt, hogy túl nagy az előgyújtás... ezt meg tudtam vona mondani, kifejezetten gyorsításnál jön elő, amikor erőlködik a motor.
2013. ápr. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 twoa. válasza:

Nekem is ilyen problémám van de motorkerékpáron 4 ütemü honda 125ösön. Hideginditáskor ciripel. majd elhalgat pár mp után.Majd utánna gyorsitáskor ciripel a felső fordulatszámig váltáskor elhalgat. folyamatos gázadásnál nicns hangja.Csak ha 1mm gázt adok már ciripel. motorféknél nem csinálja meg visszavett gáznál.Valakinek valami tipp? Félek hogy hajtókarcsapágyas.De az inkább kopogna nem? ez meg inkább ciripel.

Köszi!

2016. szept. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 REKCEPS válasza:

A jelenség csak sebességfokozatban esetleg álló helyzetben is bekövetkezett gázadásnál?

Kíváncsiságból kérdezem, mert hasonló a hiba nálam is.

2018. máj. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!