Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csörgő hang hallatszik a...

Csörgő hang hallatszik a motorból. Mi lehet az?

Figyelt kérdés

Öreg, dízel motorokra emlékeztető hang. 85-ös gyártmányú 626-os Mazda, 2 litres, benzines motorral. Alacsony fordulaton (2000 rpm alatt), gázadáskor erőteljes csörgés hallatszik a motorból. Fokozatosan erősödik, és a motor ereje is csökken ezzel együtt. Vezérműszett és olajcsere 3 hónapja volt.


Mire számíthatok?


2010. aug. 2. 10:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Semmi jóra...

Talán csapágyas lehet, de hallani kellene...

2010. aug. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
könnyen lehet, hogy hajtókar csapágyas a motor, akkor szokott így csörögni... az drága mulatság
2010. aug. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Olvastam olyant, hogy talán a szelepektől is jöhet. Lehetséges? Az kisebb gond volna?

2010. aug. 2. 10:37
 4/18 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=5nyaSMbAx3I


ehhez hasonló hangja van?

mert ez hajtókarcsapágy...

2010. aug. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ha a szelepektől jön, az a kisebb gond, sőt, az nem is gond. Elviszed szerelőhöz, nem értek hozzá, de tán' szelephézag állítás és jó is.


Ha viszont ilyen erőteljes csapágyas hangja van mint a videón, akkor ne remélj semmi jót :(

2010. aug. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Sajnos nem áll módomban most jó minőségben meghallgatni (munkahelyemen vagyok), de ahogy sikerült, nem ilyen. Alapjáraton egyáltalán nem hallatszik, magas fordulaton sem. Kizárólag akkor jön elő, amikor menet közben gyorsítok. Pl. gyalógátkelőnél lassítok, de nem állok meg, és kettes fokozatban próbálok gyorsítani kuplung csúsztatása nélkül. Ha emelkedőn elfogy az ereje, és kéri a visszaváltást, akkor is hallatszik.
2010. aug. 2. 11:09
 7/18 A kérdező kommentje:
Este érek haza, otthon meghallgatom rendesen, mert nem biztos, hogy azt hallom a videón, amit kellene.
2010. aug. 2. 11:10
 8/18 anonim ***** válasza:
nekem is ilyen évjárató autóm van,csak ford. szinte ugyanez a problémám,nekem mint kiderült a leömlőnél van valami baj,és az zörög. Ahol a motorhoz csatlakozik. Neked az nem lehet? Én akkor észlemem főleg a csörgést ha hirtelen lassítok vagy gyorsulok,meg motorféknél,menet közbe nem nagyon
2010. aug. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=-Gq9GTPeFow&feature=related


ez is ugyanaz, ezt is hallgasd majd meg.


Ha nem ez, akkor lehet csak csörög a motor a vacak benzintől, olyat nekem is szokott, jellemzően pont úgy, ahogyan leírtad. Próbálj magasabb oktánszámú benzint is beletankolni ha kizártad a hajtókar csapágyat, de lehetséges, hogy terhelésnél valamelyik hővédő lemez csörög a kocsi alján. Egy jó szerelő esetleg segíthet, így nehéz megfejteni :)

2010. aug. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Próbáltam keresni olyant, de tényleg nem megfelelőek a körülmények. Megpróbálok esetleg felvételt készíteni a sajátomról. Ezek a videón mind alapjáraton mennek, és inkább kopognak. Az enyém sűrűbben adja a hangot, és inkább zörgés/csörgés/recsegés, mint kopogás. Sokkal magasabb frekvencián szól, vagyis nem rezonál be az autó váza olyan erősen.


Megpróbálok előállni valami használhatóbb információval, amint körülményeim lesznek rá. Addig is köszönöm a sok segítséget! :)

2010. aug. 2. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!