Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ért vki a generátorokhoz?

Ért vki a generátorokhoz?

Figyelt kérdés

Van 1 öreg dízel Nissanom, most újítottam fel teljesen, generátort is, de gondom lett vele. Amikor beszereltem a generátort, rákötöttem a vezetékeket (1 dugaljzatos, van benne pozitív az akksitól meg egy vékony vezeték szerintem a visszajelző, meg van 1 másik vastag vezeték külön, azt hiszem töltővezeték, az is akksitól). Namost amikor a különálló vezetéket rákötöttem, szikrázott, és elkezdett melegedni a generátor. Beindítottam a kocsit, nem mértem a töltést, de a visszajelző elaludt. A generátor 1 perc után tűz forró volt. De be sem kell indítani, csak úgy magában is nagyon melegszik. rámértem, 1A fogyasztás van az akksi és a vezeték között. Szétszedtem, forró volt a forgórész, a fesz szabályzó és a szénkefék. állórész és diódák nem. Szétszedve megmértem a tekercseket az alló és a forgó részben is, nincs zárlat v szakadás. Diódákra csak ellenállásmérővel mértem, nagy ellenállásuk van.

A generátor előtte tökéletesen működött, a felújítás abból állt h új szénkefék + teljes tisztítás.

Mi lehet a gond, van 5letetek hogyan tovább?


2010. aug. 2. 08:27
 1/3 anonim válasza:
Az akkumulátor polaritás helyes volt?
2010. aug. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Természetesen igen, a vezetékek különböző hossza miatt nem is tudom fordítva bekötni.
2010. aug. 2. 21:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem a fordulatszámmérőhöz kötendő váltakozó áramú kimenetet kötötted rá véletlenül az aksira (harmadik, végkony vezeték)?
2012. jan. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!