Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Így átmegy az autóm a műszaki...

Így átmegy az autóm a műszaki vizsgán?

Figyelt kérdés

Motorikusan és műszakilag feltételezhetjük, hogy hibátlan. Kisebb hibák, amiről tudomásom van: a rendszámtábla világítás egyik izzója kiégett, a vezetőoldali biztonsági öv ugyan jól tart, de nem húzódik tökéletesen vissza. Az ABS jeladóval lehet probléma, időnként kiírja indítás után, hogy nem üzemel. A karosszéria tökéletes, a jobb oldali ködlámpa műanyag kerete viszont hiányzik.

Hétfőn viszem vizsgázni, ezen hibák valamelyikét érdemes addig javítani?



2020. júl. 2. 11:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Abs miatt nem. Ködlámpával nem foglalkoznak, rendszámtábla izzót meg cseréld ki, ennyi. Bizti övet soha nem nézik :D amúgy ez para, soha le sem xarták nálam.
2020. júl. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%

A világítást cseréld ki.

Az övvezetőt be lehet fújni lakkal, hogy jobban csússzon, könnyebben visszamenjen.

ABS hiba 100% bukó, ha szerencséd van és éppen nem jelez be, akkor átmehet, de így ne közlekedj.

2020. júl. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

Ködfényszórót valóban nem nézik meg a gyakorlatban, hogy működik-e, de törött lámpatestet nem enged(hetné)nek át, valószínűleg bele fognak kötni.


Ha nem akarod megcsinálni, akkor a szabályos menete az (már a lámpatest cseréjén kívül), hogy kikötöd a csatlakozóját, lefeded szalaggal a lámpatestet mindkét oldalon szimmetrikusan, majd a kapcsoló jelzését belül lefeded valamivel, mondjuk fekete szigetelőszalaggal.


Elképzelhető, hogy nem fognak vele foglalkozni, de elméletileg buktatótényező.

2020. júl. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
#3 voltam, közben rájöttem hogy marhaságot írtam, azt hittem törött.
2020. júl. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Soha nem értettem miért hanyagolnak el emberek autókat ennyire. Pláne fékhibánál miért csak azon izgulnak, hogy átmegy-e műszakin, a saját testi épségük?

Egyébként a rendszámtábla világításban cseréld ki az izzót. Ha az ABS pont nem villan ki a vizsga alatt, akkor sajnos át fog menni.

2020. júl. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 D. Brasco ***** válasza:

Az izzó meg az abs (ha vilagit a check lámpája)azonnal bukó.

A többi senkit nem erdekel..........de ha ennyire leszarod a kocsit,hogy a fékkel sem foglalkozol,biztos vagyok benne,hogy lesz ott még gond.....főleg egy alfánál....ők nagyon nem szeretik a ridegtartast

2020. júl. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
Okosba, készpénzért főnök át toljuk?
2020. júl. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha a biztonsági öv befog hirtelen rántásra akkor átmegy.

Rendszámtábla izzót cseréld ki.....

ABS világít akkor bukó.

2020. júl. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát őszintén? Mennyibe fáj egy izzó a rendszámtábla világításába? Mennyi idő kicserélni?
2020. júl. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Még mielőtt az a kép kialakulna, hogy közúti veszélyeztető vagyok aki nem törődik az alfájával, kiegészíteném a mondandóm. Az autó remekül fékez, a műszerfalon semmi hibajelzés nem világít. Az "ABS nem működik" feliratot néha kiírja indításkor a monitoron, ám ez mint megtudtam, vélhetőleg csak a kevés használat miatt gyakran alacsony töltésű akkumulátor miatt történik, ilyenkor az autó az indításhoz szükséges töltés érdekében a kevésbé fontos funkciókat kikapcsolja.

A rendszámtábla izzóját cseréltem azóta, remélhetőleg gond nélkül átgurul holnap.

2020. júl. 5. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!