Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsgán meg amúgy is...

Forgalmi vizsgán meg amúgy is a való életben ti hogyan fékezitek a gépkocsit?

Figyelt kérdés

Nálam ez a sorrend volt mindig: leveszem a lábam a gázról, motorfék, majd utána kuplung fék. Nekem faterom kuplungot csak akkor nyomja be ha visszavált pl. bekanyarodásnál vagy amikor megáll és üresbe teszi. Egyébként pedig csak motorfék és fék.


Nekem az oktatóm viszint azt mondta h kuplung fék legyen mindig a motorfék után viszont gyakran hallom, hogy kicsit csikorog így. Mi lenne pontosan a helyes? Oktatóm ezért sose szólt.



2020. jún. 12. 14:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Az oktatód egy stupid.

Az a vészfékezés, hogy kuplung fék. (Ilyen mondjuk 5 alkalom van életedben.)

Minden más esetben motorfékezünk, és esetleg nyomjuk mellé az üzemi féket is, de addig nem nyomjuk ki a kuplungot, míg váltani nem kell.

[Van úgy, hogy motorfékezek, majd nyomom a féket is kicsit, de aztán visszagyorsul a sor, és megint a gázt nyomom. Ha a fokozat bírja, amiben vagyok, mi a frásznak kuplungolnék közben??? Tiszta idiótaság lenne.]

2020. jún. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

Motorfék, majd kuplung és fék

Kivéve, ha gyorsan kell fékezni, akkor ugye fék majd kuplung és fék, ha még van rá esélyem

2020. jún. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Fékezéskor csak akkor kuplungolunk, ha már fulladna a kocsi, egyébként nem. Kuplung nélkül megnő a fékút.
2020. jún. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
1, te mikor tanultál vezetni? Mostanában, ugye? Az új kocsik tényleg nem igénylik a kuplungot, de 20 éve bizony még kellett, rám meg rajtam ragadt a szokás, gondolom az oktató se mai csirke
2020. jún. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
“ Kuplung nélkül megnő a fékút.” ööö.... remélem azt akarad írni, hogy kuplunggal
2020. jún. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Elrontottam. Persze, hogy kinyomott tengelykapcsolóval nő meg a fékút. Bocs!
2020. jún. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Persze hogy nem mai csirke a fazon. Mondjuk a kocsija hat 10 ev alatti. Na most akkor tobben többfélet is mondtak. Kell a kuplung vagy csak akkor ha visszavaltok? Bat ez nalam mar egy berogzodes, eddig ilyenert nem szolt az oktato, de en is erzem, hogy mondjuk nem kéne 100 meteren at nyomnom.
2020. jún. 12. 15:18
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A kuplungnak nem tesz jót a kinyomva tartás. Nem szólt, nem szólt, de nem arra van kitalálva. Vannak, akik a lámpánál is úgy állnak, hogy tövig nyomva tartják a pedált. Nem tesz jót a szerkezetnek.
2020. jún. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Alapjaraton en nem nyomom be teljesen, csak akkor, ha valtok, maskulonben nem is kattan. Fekezesnel csak finoman leptem ra eddig es mellette finoman fek, aztan ha lattam hogy tul rovid a fekut, akkor meg erosebben ranyomtam a fekre, csak hogy inkabb biztosra menjek.


Illetve meg 1: ha ti keresztezodesben lassitotok a lampa elott, es tudjatok, hogy tutira piros lesz, mire odaertek, akkor csak a vegen teszitek vissza uresbe, tehat nem valtotok vissza, nem? Lehet tok egyertelmu a kerdes, de az oktatom ilyenekre sose hivta fel a figyelmem, mindig magam jottem ra.

2020. jún. 12. 15:30
 10/16 A kérdező kommentje:
Jo ilyet en se csinalok, hogy allo helyzetben benyomva tartom. Max ha bekanyarodok valahova, es mondjuk jonnek a szembe savbol, es meg kell allnom.
2020. jún. 12. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!