Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 190 centivel 125cm3?

190 centivel 125cm3?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elkezdenék motorozni,de 194 centi magas vagyok. Sokan mondják,hogy nagyobb motorra üljek ilyen magassággal,de én még is a 125öst tartom még is csak kezdő motorként jobbnak. Ellenben a magasságommal nem tudom mennyire vállalható ez hosszabb távon.



2020. jún. 10. 06:39
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

1.: Nincs a kettő között semmilyen összefüggés


2.: Ne hagyd, hogy mások irányítsanak, olyan mocit vegyél, ami Neked tetszik, ne olyat amit mások akarnak a s*gged alá

2020. jún. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
a 125-ös okos ötlet. Ráérsz néhány év után CBR 600-ra váltani.
2020. jún. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem A1-es jogsid van, akkor én eltanácsolnálak 125-ös motoroktól. Sok esetben okozhat problémát a teljesítmény hiánya. 250-es motorok között van sok könnyen kezelhető. Én pl. CBF 250-et vezettem kezdőként.


A magasságod nem fog számítani. Olyan motort nézzél, amin állítható a lábtartó helyzete (a legtöbb ilyen).

2020. jún. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én 196 centivel 125-ös motorral kezdtem. Supermotot kell venni, és akkor elfér a lábad. Az viszont igaz, hogy egy 125-ös nem ann, ira alkalmas városon kívülre, oda már túl gyenge. Ha városon kívülre kell, akklr én is 250-eset javaslok, biztonságosabb.
2020. jún. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Jah Enduro, Supermoto. De egy Honda XL125V Varadero is jó lesz.
2020. jún. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Még annyit hozzátennék, hogy a legtöbb kisebb motoron nem férünk el normálisan. Tehát a 3-as által ajánlott CBF250 például sajnos felejtős, hiába jó motor amúgy, mivel a térdszög túl hegyes, nem lesz kényelmes. Én is szemeztem a kicsi Varaderoval anno, de elég ritka, ami miatt elég drága (arányaiban).


Elég sok motort láttam, de olyanról még nem hallottam, hogy a gyári lábtartónak állítható volna a helyzete. Max ha vesz egy direkt a típusra kifejlesztett állítható lábtartót mondjuk Acerbistől vagy egyéb helyről.

2020. jún. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Unokatesőm igaz, hogy "csak" 180 cm, de egy 50-es Honda robogóval kezdte, majd egy 125-ös MZ ETZ-vel járta az országot :)


Most nincs motorja, mert nem lenne rá ideje, 1-2 órára havonta meg nem éri meg (Családos ember lett :) )

2020. jún. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Robogózni nem nagyon szeretnén. Inkább a túra enduro vagy a naked motorokat csípem. Az említett hobda cbf 250es elég bejövős modellre. Hasonlóban gondolkodom hosszabb távon. De ugye most a kezdésről volt szó.
2020. jún. 10. 19:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!