Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti melyik Mazdát vennétek?

Ti melyik Mazdát vennétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Új autót szeretnék vásárolni a közeljövőben és a Mazda az ami igazán megfogott. Most már elvileg semmivel sem rozsdásodnak jobban mint más autók és úgy tudom a Magyarországra érkező Mazdák dupla alváz védelmet kapnak. Na most az első kiszemelt 9 millió Ft környékén egy 3-as Mazda. Kétliteres szívó benzines motorral és viszonylag jó felszereltségi szinttel. Ami nem tetszik benne hogy elméletileg elég kicsi benne a hely. Persze ha költöztetése akarnék autót venni akkor olyat nézegetnék viszont szeretek kényelmesen elférni. A másik kiszemeltem egy Mazda 6-os . Szintén 2 l-es szívó benzines motorral. Az ára az kb. ugyanennyi viszont ez egy alap változat nagyjából Attraction felszereltség. A 2.5 literes benzines Mazda 6 valamennyivel drágább bár pár 1000 km-t futottat lehet kapni kb. kilenc és fél millióért. Ki melyiket és miért választaná?


2020. ápr. 17. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Te tudod mekkora autóra van feltétlenül szükséged. Nekem a 3-as elég lenne. Pár éve nekem is bekerült a kiszemeltek közé, még az előző szériából. De a beltér kicsit csalódás volt. Ezért más lett a befutó. A legújabb generációst nem ismerem, abban még nem ültem.
2020. ápr. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is elég lenne a 3-as, ezt csak te tudhatod, hogy mekkora autó kell neked.
2020. ápr. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pont most nézegettem a Mazda konfigurátorát és már nem szerepel a 6-osnál a 2 literes motor, csak a 2,5-ös. (Persze a konfigurátorok az esetek 90%-ában nem felelnek meg a valóságnak...)


Másrészt meg el kell hogy keserítselek, most is valami elképesztően rozsdásodnak:

[link]

Mondjuk ez annyira nem tántorítana el a helyedben. Akinek van 9 milliója új autóra, annak lesz pár év múlva alvázvédelemre is 1-200 ezre. Na meg nem is tudom mennyi ideig használnád.


A 6-os és a 3-mas egészen külön kategória, a 3 a Golfal versenyzik, a 6 meg a Passattal. Te tudod mekkora autóra van szükséged. Egyébként 3-ból is van szedán változat, ott nagyobb a csomagtartó.

2020. ápr. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Másrészt meg el kell hogy keserítselek, most is valami elképesztően rozsdásodnak:


[link]


Csak magyar urbán legenda, mert a magyarok 20 évvel le vannak maradva. Én Ausztriában élek, nekem is 7 éves Mazdám van, nincs rajta semmi rozsda. Rengeteg munkatársamnak is az van, nekik sincs semmi bajuk vele. Dolgoztam is a Mazdánál, ugyan rövid ideig, de kíváncsiságból én is rákérdeztem erre és nem értették, hogy miről beszélek, már 10 éve lejárt lemez.


Úgyhogy de, már nem rozsdásodnak jobban, mint bármi más. :) Csak mondom, Magyarország le van maradva 20 évvel. Ideje lenne kicsit felzárkózni lassan már.

2020. ápr. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!