Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régebbi autókba érdemes...

Régebbi autókba érdemes prémium üzemanyagot tankolni?

Figyelt kérdés
Konkrétan egy 98-cas 1.4-es F Astráról van szó.

2020. ápr. 10. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem érdemes.

Inkább azt a pénzt, amit erre szánnál rakd félre a szervizelésre vagy egy új autóra.

2020. ápr. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért nem olyan hulladék az, ahogy gondolod. Az elmúlt 2 évben egyszer sem volt baj vele. Rendszeresen szervizelem.
2020. ápr. 10. 17:45
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"AZ OPEL HIVATALOS ÁLLÁSPONTJA:


E10 benzin használható minden régebbi és jelenlegi OPEL motor esetében, kivéve a Z22YH motort.


(A Z22YH jelű motor, a "hétköznapi nevén" a 2,2 literes hengerűrtartalmú, közvetlen befecskendezéses benzines erőforrás Signum, Vectra és Zafira modellekbe került beszerelésre. Ilyen motorral szerelt gépkocsik Magyarországon csak kis számban találhatóak.)


Z22YH motor esetén E5 üzemanyag használata kötelező!"


Tehát elvileg nem lesz baja az E10-től sem. Én az 1978-as Ladámba csak prémiumot tankolok. Nem azért mert +10 lóerőt várnék tőle! Egyrészt ritkán használt hobbiautó. A tankba így nem rohad bele hónapok alatt a benzin. Másrészt az F Astrával ellentétben ez még nem bírja az etanolt. (És mielőtt szó érné a ház elejét, hogy gyűjtsek, a napi használatú autóm 2018-as évjáratú, tehát nem szeretnék újabbat.)

2020. ápr. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Inkább spurit vennék és azt keverném bele a sima benzinbe.
2020. ápr. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#3: Köszi! Azt olvastam, hogy az E10-től nem lesz baja, nem is arra gondoltam, hanem inkább az érdekelt, hogy van e valamilyen jótékony hatása.
2020. ápr. 10. 19:49
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

Egy szóval nem írtam, hogy hulladék lenne. Csak arra utaltam, hogy azt a pénzt, amit a prémium üzemanyagra pazarolnál értelmesebb dolgokra is lehet fordítani.


Egy hétvégi autóba megértem, ha valaki ilyet tankol, mert tovább eláll és amúgy sem fogyaszt el sokat. De egy napi használós 20+ éves astrába nincs sok értelme. Semmilyen objektíven kimutatható hatása nem lesz, csak annyi hogy kb. 15%-kal megnő az üzemanyagköltséged.

2020. ápr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

"...hanem inkább az érdekelt, hogy van e valamilyen jótékony hatása."


Ja értem. Egyszerű szívó benzines motorral nagy csodát ne várj a prémiumtól. Ha más nem is, legalább annyi haszna van, hogy a prémiumban elvileg több az adalék. De pár tankolás alkalmával próbáld ki, nem olyan megfizethetetlenül drága, aztán meglátod, hogy veszel-e észre a gyakorlatban bármilyen különbséget!

2020. ápr. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat!
2020. ápr. 10. 22:37
 9/9 anonim ***** válasza:
80%
Valaki elcigizi, elpiálja a pénze nagy részét egy hónapban. Persze magánügy, de engem pl nem ver földhöz az a 2000-3000 ezer forint plusz egy teli tanknál egy hónapban. Megér ennyit nekem az autóm (Corolla E11), s fullra leszarom, hogy más a 85%-os etanolt is tankolta anno. Az autóm nem kínlódik a 100-astól, normális megy, mint az osztrák a 95-ös naftától. Szóval summa-summárum, megéri.
2020. aug. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!