Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyerges kamionnak lehet...

Nyerges kamionnak lehet érezni, hogy hol van a hátulja?

Figyelt kérdés
Gondolok erre amokor sorolnak be meg parkolnak velük, menyire érzik a sofőrök, hogy hol van a vége?
2020. márc. 17. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
LLehet érezni és látni is kell a tükörből.
2020. márc. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 MikeS13 ***** válasza:

"Gyakorlat teszi a mestert" mondják, és szerintem igaz is, hogy aki most szerezte meg az E kategóriát, még igencsak megizzad időnként.

Én több mint 10 éve vizsgáztam "kamionra" és már a vezetést sem kamionon kellett csinálni, hanem egy pótkocsis teherautón.

Annyi volt a tolatási gyakorlat, hogy orral bementem két bója közé, és három métert kellett tolatni. Nem is kellett tekergetni a kormányt.

Azt mondták, hogy akinek ez lesz a munkája majd úgyis megszerzi a rutint :(

2020. márc. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Beviz Elek ***** válasza:
66%

-Besorolásnál az értelmesebbje villant hogy mehetsz.

-Parkolásnál nem jellemző hogy túl szűk (18-20m) helyre kelljen berakni, de előfordul. Az csuklózósabb, de a halszálka gyorsan megtanulható, cégeknél sokszor van valami ami megakasztja a hátsó kereket és úgy kell parkolni, tehát nem kell centizni a hátulját.


Sokat segít az árnyék, illetve ha kanyarodva tolatsz akkor kinézel és pontosan látod az egyik oldalt, viszont érezned kell a túloldalt.


Az én munkám pizzafutár szerű, gyorsan megtanultam hogy egy zsebkendőnyi területen is megoldjam.

2020. márc. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A pizzafutárságot ne hozd ide a kamionozáshoz. Ég és föld a kettő.
2020. márc. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gondolom belföldön van, kis cégekhez megy és sokat rakodik, azért hasonlította a pizzafutárhoz.
2020. márc. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Beviz Elek ***** válasza:

Így van! Ma eddig mentem 79km-t, most vagyok a 12. cégnél. A legtöbb szűk, zsúfolt helyen, autók mellett centizve, néhol helyben megfordítva, néhol pedig csuklózva hogy be/ki tudjak tolatni.


Szóval ezért hasonlítottam a pizzafutárkodáshoz és ezért van valami fogalmam a nyergessel való tolatáshoz.

2020. márc. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

sehogy, aki azt mondja tudja az hazudik, lehetetlen! Ez ugy megy hogy megszoktad KB! mikor kell behuzni a kormanyt, de ha egy masmilyen hosszusagu potkocsit kapnanak, ami mondjuk +5 meter hosszu fingjuk nem lenne, csak mikor mar tutira nincsen mellette senki, ertsd hogy kb 40 meterre van mar tole akkor huzza be.


Erezni lehet nagyjabol, de a legtobbszor pont azert tolatnak nagyon lassan, hogy ha csattan akkor ne akkorat

2020. márc. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!