Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit lehet tenni ilyen esetben?

Mit lehet tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

A következő történt:

Egyik nap megyek az autóhoz és távolról látom, hogy ül az autóm motorháztetején valaki és mintha közben telefonálna.

Még távol voltam, előkaptam a mobilomat és lefotóztam, jól látszik az arca is mert nagyfelbntású a felvétel. Amint közelebb értem volna, észrevett és elment onnan. Látásból ismerem is az illetőt.

A motorháztetőn karcolások is vannak, ott ahol ült. Előtte nem voltak ott karcolások.

Ti mit tennétek?

A rokonaim között van olyan, aki feljelentést javasol, de az egyik autószerelő rokon szerint úgysem tesz a rendőrség semmit és ajánlkozott, hogy "véletlenül" beletolat egyik éjjel az egyik úgyis leamortizált trélerével az illető autójába, de ezt azért túlzásnak tartom, mert az autó csak egy tárgy, nem tehet arról, hogy egy ekkora határ bunkó a gazdája és úgysem tanulna belőle.

Szerintetek sem lehet behajtani rajta az okozott kárt még így sem, hogy fotó készült az esetről?

Nyugodtan lehet szidni engem is, a rokont is, a tettest is. De ha jön pár hasznos válasz, azt köszönöm.



2020. márc. 15. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Behajtani semmiképp se tudod rajt a kárt. Én az autószerelő ismerősre bíznám a dolgot.
2020. márc. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Öntsél rá vizet. Ha vizesen nem látod a karcokat, akkor az csak a lakkrétegben van, nagyon könnyen javítható.
2020. márc. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én nem értek hozzá,de,viszont ne locsolgasd túl gyakran , mert be is rozsdásodhat; de gondolom a másik válaszoló is csak egyszeri alkalommal értette. Egyébként nem tudom, tudnád-e bizonyítani, metrt ha csak rajta ült, tehát lehet[ne] attól, hogy nem ő csinálta, mert mondjuk csak oda ült, és azt előtte is csinálhatta másvalaki. De mondjuk pl egy térfigyelőkamera felvételét ha pl még nem törlődött és ki tudnád kérni, ill hát a rendorök hogyha felkeresed őket; szerintem azért egyébként megpróbálhatod bepanaszolni, de nehogy rágalmazásnak tűnjön, én nem értek ezekhez a dolgokhoz, de lehet, hogy ismeretlen tettes ellen kéne, és van, akire gyanaxol.
2020. márc. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*merhogy van róla videófelvételed,hogy ő éppen akkor ott ült;és pont azidőtájt ült ott a motorháztetőn, ami előtt még te úgy hagytad ott a kocsidat, hogy nem volt karcolás rajta.
2020. márc. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha tudod ki, szólj neki, hogy rendezze a kárt, ha nem akarja, mondd neki, hogy feljelented, már ez elég lesz hozzá fizessen valószínűleg. Vagy szólíttasd fel egy ügyvéddel
2020. márc. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!