Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogilag mit tudok tenni ilyen...

Jogilag mit tudok tenni ilyen esetben autóvásárláskor?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Abban szeretném a segítségetek kérni, hogy édesapám szeretett volna venni egy 2003 c 270 cdi mercit. Hosszas keresgélés után találtak is egy nem magyar papírost viszonylag kevés kilométerrel. Elmentek, megbeszélték, kipróbálták(pöcc-röff, minden patika) kifizették (ez összesen kb két hét volt). Majd azon a napon amikor megbeszélték az eladóval, hogy hazaviszik mert csak az eladónak van olyan rendszáma amivel vezetni lehet, a hazafele tartó úton a jármű meghibásodott és az izzítógyertya kilőtt ezzel átszakítva a motorburkolatot. Persze apám már itt furcsán állt az egészhez, na de az eladó saját költségén vissza vitte magához az autót majd megcsináltatta, az autó indul, (mértek kompressziót is ami 29 bar lett, úgy tudom ez rendben van) viszont időközben kiderült, hogy az autónak 4 tulajdonosa volt plusz a központi nem működik és a kézifékkel is van valami mert a visszajelző lámpa nem kapcsol ki.. Ennek tudatában először is ti mit tennétek? Másodszor ennyi fostenger utàn apám nem nagyon akarja már ezt az autót, hogy tudná visszakapni a pénzét? Milyen indok az amit ilyen esetben mondani lehet? (A pénzt visszaadnák de állítólag már elköltötték)

2019. júl. 18. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
A kérdés az, hogy milyen állapotúnak volt hirdetve az autó, és mi került pontosan az adásvételibe.
2019. júl. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Külföldi autót sose!
2019. júl. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 D. Brasco ***** válasza:
33%
Legközelebb talán meg kellene nézni meg kiprobalni rendesen az autót,illetve a papirjait is átbogarászni ennyi!És nem ész nélkül megvenni valamit!Főleg miutan ilyen c merciből választék is van bőven!
2019. júl. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát sajnos az autó teljes jó állapotúnak volt hírdetve és ezek a dolgok mint a központi és a kézifék, nem került akkor bele. Viszont az eladó mondta, hogy tudja ez az ő költsége mármint az izzítógyertya javítás ami kész is lett és mondom a motorral minden rendben. Jól húz, nincs hangja, nem kerreg, nem kattog, jó a váltó is, nem döccen vagy remeg váltáskor/gyorsításkor, jó dízel hangja van. Viszon ezek után már nem nagyon szeretnék megvenni ami érthető szerintem. Van valami ami a mi oldalunkra billenti a dolgot, amivel vissza tudjuk mondani?


2. Külföldit sose, lehet igazad van, de magyart főleg nem..


3. Igazad lehet, de nem vagyunk profik, se gyakran autót vásárolók és nem, nem tudtak apámék magunkal vinni más senkit aki esetleg picit jobban értett volna hozzá. Sajnos van ilyen és előfordul, azért írtam, hogy tudtok e segítséget adni.


Persze ha nincs mód rá akkor marad az, hogy a miénk az autó.

2019. júl. 18. 11:30
 5/9 D. Brasco ***** válasza:
44%
A központi zárat meg a kéziféket alap hogy kiprobalja az ember vasarlas előtt,meg kb mindent amit lehet.......ezt ott a helyszinen ti is egy mozdulattal ki tudtátok volna szurni hogy nem jó.........szoval ezt a részét hagyjuk is!Az izzitó gyertyás sztorit megcsibalta az eladó,aki had talaljam ki hogy kereskedő de minimum valami zugnepper!Aki a külföldi 80éves vak ügyvéd esőt havat sosem látott vasarnapi templombajáros keves km-es gépét probalta meg eladni nektek.....meg is lett az eredmenye.....
2019. júl. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Meg mindenképpen meg és ne értsd félre nem gondolom, hogy mi nem vagyunk a dologban hibásak.. De igen de sajnos rutintalanok vagyunk benne. Nem feltétlen kereskedő, de a zugnepper igaz lehet rá! :D Sajnos én nem találkoztam vele mert édesapámék intéztek mindent, nekem is van autóm az ausztriából van, egy audi, az életem rá költöttem bár direkt mert nem akarom eladni mert szeretem. Nem a vak ügyvéd kocsiját keresték..., de látod azt találták... :DD Na mindegy, ha esetleg tudtok valamit még hozzáfűzni, várom a válaszokat. Köszönöm! Bár elég sürgős, mert holnap (2019.07.19) kellene menni érte..
2019. júl. 18. 11:58
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Én már azt se értem hogy mit láttatok egy 2003-as mercédesben hogy azt egyáltalán megkelljen nézni.

Ezt ha egy 20 éves fiatal megnézi és azt hiszi hogy fütyi növelőnek jó azt megértem , de a faterodnak minek ez.

Nem tudom hány éves ő de neki már azért inkább egy új dacia vagy valami hasonló és lehet hogy örök életű ha nyugodtan , szépen hajt vele.

A többit meg már leírták előttem.

2019. júl. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kis fába vágtátok a fejszét, ha makulátlan állapotban akartok 15-20 éves autóhoz hozzájutni. Lehet fostengernek nevezni, ha nem működik a központi zár, meg beragad a kézifékvisszajelző, de akkor ne akarj ilyen autót venni, mert havonta jöhetnek ilyen hibák, és ez még nem tartozik a komolyabbak közé.

Az volt az elképzelés, hogy a következő 15 évben csak olajcsere lesz?

2019. júl. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
40%
Alkatrésznek még el lehet adni.
2019. júl. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!