Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Már a 3. forgalmi vizsgán...

Már a 3. forgalmi vizsgán buktam meg, el ment tőle a kedvem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Múlt év júniusában kezdtem a kresztanfolyamot és azt hiszem augusztusban már elkezdtem vezetni, 35. óràmnàl december közepén megbuktam az első forgalmin, aztàn januàr végèn is, és most ma is. Màr teljesen elment a kedvem tőle 22 èves vagyok, csalàdom fizeti már vagy 300k elment erre. Olyan dolgokon bukok meg mindig ami oktatàs közben megy, pl a parkolás stb.. A 2. vizsgám csak a parkolàson ment el mert felmentem a padkára, màs hibàm nem is volt, akkor örültem, hogy begyakorolom a parkolàst és menni fog. Àh dehogy, kb 25. percben behajtottam volna a behajtani tilosban, az oktató mondja a következő lehetőségnél balra.. szóval még utalt is rá. Azt ki akarom szögezni nem hibáztatok senkit, egyszerűen nem érzem, hogy tudnám megcsinàlni. Azt gondoltam ma meglesz és elkezdek dolgozni, de már el akarok menni dolgozni(jól jött volna a jogsi, mert hálózatszerelőnek jelentkeznék ès ahhoz kéne vezetni is..). Ès olyan rossz èrzès, 300 ezret csak ùgy otthagyni, tudnèk vezetès nèlkül élni, mèg a jővőben is de hasznos lenne, pl boltba járàshoz, vagy valami sürgős dolog, meg ugye nem tudjuk mit hoz a jővő. A kèrdésem az, hogy Ti mit tennétek, màr 5 hónapja, hogy munkanèlküli vagyok én el szeretnék mostmár menni dolgozni nem érdekel a jogosìtvàny nem várom meg. Anyukámmal ès a nagymamàmmal élek, ők fizettèk eddig a jogsit de a maradékot majd én fizetem szerintem.. Meddig érvényes a kresz vizsga? Július 19.-èn lett meg(elsőre átmentem, az bezzeg meg lett.. :( ) meg az EÜ is megvan, ezek meddig érvényesek, pl ha mondjuk júniusban szeretnèm folytatni a vezetést saját pénzből?

2020. márc. 6. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A KRESZ vizsga sikeres teljesítését követő 2 éven belül kell sikeres forgalmi vizsgát tenni. Ne keseredj el, ha már ennyi pénzt bele öltetek, akkor folytasd, mert ez így tényleg nagyon nagy pocsékolás.
2020. márc. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

,2 évig kell letenni a kressz után,ne add fel .

Bátornak kell lenned....

2020. márc. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Folytatsd!

Gyakorolj még....

Ne stresszelj, nem visz előre!

Az oktatód mit mond?

Bízz magadban.

Figyelj oda 100 szor jobban, mint egyébként.

Ne zavarjon a vizsgabiztos hátul.

Képzeld azt, hogy egy zsák takarmányt fuvarozol haza, de vigyázni kell, mert nincs bekötve a zsák szája.

2020. márc. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bìztatásokat, az oktatóm is azt, mondja, hogy ez megy nekem akkor most miért rontom el. Sajnos családban(anyum + nővèrem) elég sok az ilyen mentàlis betegség, tesóm járt pszichológushoz, és ma este beszéltem vele, mondta, hogy ne adjam fel, rakjam fejben rendbe magam előszőr, meditàljak, sétáljak az erdőben, keressek olyat ami működik nàlam, mert nem mindenkinek ugyanaz a nyugtató. Nem adom fel, hétfőn hìvom az oktatót ès gyakorlok még.

Munka ügyben meg amìg nem találok rendes állást interneten lehet csinálni ilyen feliratozást, 56 centet fizet percenként(nem munkaidő hanem az audió/videóanyag percét). Pàr tìzezer forintot legalàbb tudok így keresni :( remélem

2020. márc. 6. 19:45
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Nyugi! Menni fog.

Én is tanulok még. A negyven valahányadik óra után is van, hogy hibázok. Nem vagyok rá büszke.

Van amin én is sokat sztresszelek.

Ha például fáradtabb vagyok, van, hogy eleve úgy megyek, hogy most ez nem lesz jó.

Aztán vagy tévedek, vagy igazam lesz.

Muszáj haladnom. November közepén kezdtem.

4 hónapot vártam az oktatóra, ergo kb nekem is már csak 1,5 évem maradt.

Ha az oktatód bíztat az jó.

A vezetésnek szerintem kicentizett pénzzel nem szabad nekiállni.

Nem tudhatod mennyi lesz.

Én eleve úgy számoltam, hogy nekem a kötelező minimum a 60 óra lesz. Lehet, igazam is lesz.

2020. márc. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én már négyszer buktam, és nekem is ilyen gondolataim vannak. 66 órát vezettem már le, én most elmegyek máshoz. Úgy érzem kell a váltás, pénz ide pénz oda, két oktató sem a egyforma. Bár nekem van is panaszom a régi oktatóra, te ilyenről nem írsz.

A sikeres kresz vizsgàdtól számítva két évig kell jogsit szerezni, így bőven van időd, akkor is ha most szünetelteted kicsit a dolgot.


Ne add fel, ha kell akkor menj el a negyedikre és az ötödikre, hatodikra, hetedikre is. Sok pénzed, energiád, időd van már ebbe ahhoz, hogy feladd. Szedd magad össze fejben, és legyen önbizalmad.

2020. márc. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
Az élet minden területére igaz a mondás: z egyiknek sikerül, a másik feladja.
2020. márc. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

De ha feladja, csak akkor veszít!

A bajnokok is voltak kezdők, csak ők nem adták fel.

2020. márc. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Szerintem se aggódj, én ugyan másodjára átmentem de a bukásom annyira megviselt mint kb soha semmi. Aztán fokozatosan próbáltam magam visszatornázni, először beültem másokhoz, hogy lássam, hogy ők hogy haladnak (kb bénábbak voltak mint én, ez lehet tudatos volt az oktatóm felől, hogy olyanokhoz ültetett be). Biztosan ügyes vagy, csak túlsresszeled.

Azt esetleg megkérdezhetem hogy hol csinálod ezt a fordítós munkát? Hálás lennék ha elküldenéd.

2020. márc. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%

Valószínűleg rossz az oktatód...


Vagy esetleg beszólt pár vizsgabiztosnak, akik emiatt buktatják a tanulóit, ezt nem tudhatod

2020. márc. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!