Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mekkora az ideális...

Szerintetek mekkora az ideális kezdőmotor?

Figyelt kérdés
Abban az esetben, ha mondjuk volt már egy 50-es motorja az embernek, és abban az esetben ha totál kezdő.

2020. febr. 26. 15:40
 1/8 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
60%
250 4t
2020. febr. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mármint a kettőt külön értem.
2020. febr. 26. 15:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Totál kezdőnek egy nagytestű robogó. Ha 50-esről akarsz váltani, gyakorlattól, és jogsitól függően max. 250-es. Ha már azzal is van egy kis rutin, akkor lehet feljebb menni amíg jónak látod.
2020. febr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
250 4T szerintem is, de mondjuk egy egyhengeres vagy kéthengeres verzió max. 30-35 lóerővel.
2020. febr. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én totál kezdő voltam, sokat bicajoztam előtte. 125-össel kezdtem, de szerintem 250-es jobb lett volna. Annak is jó a 250-es,aki már 50-esen ment.


Előnyök 250 mellett:

1) fel tudja venni a környezet sebességét, nem úgy, mint egy 125-ös.

2) nem érzékeny annyira sem a fék sem a gáz hogy kezdő kezében hirtelen mozdulat miatt baleset történjen

3) Könnyebb, mint egy nagymotor, ami veszély esetén jól tud jönni egy kezdő esetén.

4) olcsóbb a fenntartása, mint egy nagymotornak

5) olcsóbb a megvásárlása is

6) Könnyebben szerzel vele tapasztalatot, mert hamarabb leszel magabiztos.

7) Türelemre, megfontoltságra, odafigyelésre nevel, ami később, nagymotor esetén nagyon hasznos lehet (ebből a szempontból a 125-ös még jobb)


Stb

2020. febr. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
HA totál kezdő vagy akkor pont elég pár évig az 50-es gyakorolni.
2020. febr. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha már van kellő mennyíségű gyakorlat 50-essel akkor szerintem lehet ugrani A2-re.

Sok esetben az 50-esek is inkább 60-70-80 köbcentisek ( legalábbis a mi időnkben még mentek ezek a bulik) onnan a 125-ös az sem tömegben sem teljesítményben nem nagy lépés. A2-vel azért már lehett komolyabb tömegű és teljesítményű motorokat vezetni és nem azt mondom hogy egyből ki kell maxolni az A2-t, de egy 50-eshez ( tuningolt 50-eshez) képest egy 25-30-35 lovas motor más azért jelentős előrelépés teljesítményben.


De ott van pl a öreg 250-es Bandit. Sor4, le lehet forgatni 14 000-ig, az alul finoman fogalmazva is harmatgyenge. Persze erősebb, mint az 50-esek, de 10 000-ig nem elég erős, hogy kitekerje alóla a motort.. ( nyilván más a helyzet egy keveset forgó 1-2 hengeresnél :D )


Ha totál kezdő szerintem akkor sem feltétlen szükséges 50-eesel kezdeni, lehet nyugodtan 125-össel is.

2020. febr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 125-ös robogó után megvettem magamnak a 600-as 120 lóeros Yamaha-t, aláírom erős volt, de megszoktam esőben, kanyarokban, megtanultam vele dőlni, ha nem is lapjával de nem is ez a lényeg ha csak utcán megy az ember. Viszont én 1 rövid kör alatt 50-70-es tempó mellett tudtam hogy mire számítsak ha nem figyelek, így nem hülye módjára csavartam neki.
2020. febr. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!