Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt robogót hogy lehet...

Használt robogót hogy lehet venni?

Figyelt kérdés

Itt a lépésekre vagyok kiváncsi, szóval amikor elmentem megnézni, és eldöntöttem hogy megakarom venni.Akkor milyen papirok kellenek és mit kell még csinálni vele?

köszi (remélem nem zavaros ahogy leírtam)


2010. júl. 24. 08:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak egy adásvételit kell írni, majd ezzel elmész a biztosítóhoz és kötsz egy felelősség biztosítást.
2010. júl. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az azonban nem árt, hogyha az adásvételi szerződésben az eladó nyilatkozik, hogy a szóban forgó segédmotoros kerékpár-robogó stb per-, teher- és igénymentes, valamint a kizárólagos tulajdonát képezi. És persze, ha van a szerkezetnek valami azonosító jele (mint autókon a motor- és alvázszám) akkor az szerepeljen az adásvételiben.
2010. júl. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. júl. 24. 14:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Az adásvételiből nem árt ha 2 példány van nálad. Egyik a motor irattartójában mert a rendőr igazoltatásnál kérheti.

A másik meg otthon, ha véletlenül lenyúlják a motort akkor valamivel tudd bizonyítani hogy volt egy motorod.

Egyik adásvételit lefénymásolod és bemész vele a biztosítóhoz és ott megkötöd a kötelezőt aminek az éves díja 2500ft-tól akár 9000ft ig is terjedhet.

Kapsz kártyát( ami egy zöld színű papír) és abból az egyiket a motornál tartod, a másikat meg otthon.


Segédmotort nem kell átíratni az okmányirodában, nincs rá adó és eredetvizsga se kell hozzá.


Ha kinéztél egyet akkor csak a személyit vidd és a pénzt.

2010. júl. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi!
2010. júl. 26. 21:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!