Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó eladáskor az elsősegély...

Autó eladáskor az elsősegély doboznak és az háromszögnek a kocsiban kell maradnia?

Figyelt kérdés
Amikor vettem az autót egyik sem volt benne, én szereztem be. Most eladom, benne kell hagyni vagy az volt a normális anno h én is magamnak vettem meg? Nem tudom mi a szokás, hogyan kell....
2020. febr. 1. 22:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Illő lenne, ahogy az izzókészletnek is.
2020. febr. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
alapesetben én úgy gondoltam, hogy jár az autóhoz és nem veszem ki. Csak mivel én is nélküle vettem így nem tudtam, hogy akkor ez most így szokás vagy csak az előző tulaj volt filléreskedő (első autóm)
2020. febr. 1. 22:24
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Eladásnál: pótkerék, kerékkulcs, emelő.

Ezek az autó tartozékai.

A többi ugyan feltétele a forgalomban való részvételnek, és valóban filléreskedés nem benne hagyni, de eladáshoz nem szükségesek.

2020. febr. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
18%
Nem tudom mennyit érő autónál kellene ezzel foglalkozni mert a doboznak és a háromszögnek a használt értéke talán még egyezer forint is van.
2020. febr. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18%
Nem kell benne hagyni eladáskor. Pont a te példád az ami mutatja hogy más se adja vele.
2020. febr. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

Tudomásom szerint (igen, ez nem jelent önmagában semmit) nincs olyan jogszabály, hogy ha vételkor nincs benne az autóban, akkor beperelhetik az eladót, vagy jogosult lenne a vevő kártérítést követelni.

Ha nincs benne, pótolni kell. De mondjuk eladói részről elég kicsinyesség ezt direkt kivenni. De nem csodálkozom semmin. Mikor a szomszédunkban lévő házat eladták, a volt tulaj képes volt a szemem láttára az összes foglalatot végigjárni a házban és a hagyományos filléres volfrámszálas izzókat kitekerni, elvinni, nehogy már ajándékba otthagyja az új tulajnak hiába kapott érte több tíz millió forintot!

Előző autómat használtan vettem. Háromszög benne volt, elsősegély csomag nem. Beballagtam a Lidlbe, vettem 2000Ft-ért. És legalább friss volt az autóban 5-6 év lejárati idővel.

A mostani autómat újonnan vettem. Alap esetben pótkerék, emelő sem járt hozzá, csak defektjavító készlet. A közhiedelemmel ellentétben már sok éve nem kötelező tartozéka az autónak. Csak épp saját magunkat szívatjuk meg, ha egy defektnél kellene, de nincs.

Teljes értékű pótkerék abszolút nem is volt elérhető az autómhoz (nem fér el a kialakított helyen), mankókereket tudtam rendelni felárért. Háromszög és elsősegély csomag benne volt, de rendeléskor külön kihangsúlyozták, hogy ez most akciósan "csak nekem csak most" volt ajándék, egy garnitúra gumiszőnyeggel együtt. Ezek szerint alap esetben nem magától értetődő, hogy jár egy sok milliós autóhoz. Sőt, kaptam izzókészletet is, ami azért vicces, mert elöl-hátul gyárilag ledes lámpáim vannak. Tehát semmire nem tudom használni, csak dísz. :)

2020. febr. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
19%

Azért az szégyen hogy egy normális pótkereket nem tesznek bele. Én biztos nem vennék autót a nélkül.

Meg mankó kerék !

HA én elmegyek valahová a családdal és szombat vasárnap kapok egy defektet, akkor mi van. Nincs normális pótkerék , hiába a mankó, azzal csak lassan lehet menni.

2020. febr. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%
A fillérbaszás szintjétől függ, hogy benne hagyod-e
2020. febr. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%
Megy az ész osztás.
2020. febr. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
23%

Elméletben igen, de gyakorlatban kevesen hagyják benne. Én is vettem már úgy autót hogy egyik sem volt benne, se elsősegély láda, se háromszög, kerékkulcs szintén nem volt, emelő ugyan volt de valami nagyon ütött kopott félig rozsdás fajta, haver szerint az gyári volt. Pótkerék az volt benne zsír új felnivel, a gumi az valami nagyon ütött kopott fajta. Gumis haverom szerint pótkeréknek még jó ha valami gáz adódna de ha az autó 4 gumiját cserélném mert 4 évszakossal vettem én meg ebben nem hiszek akkor javasolta hogy az egyik legjobb állapotút szereljük fel pótkerékre és ennyi.

Egyébként ezek olyan tartozékok amiknek ugye kötelezően meg kell lenni, de valóban nem drága dolgok. Az elsősegély csomagot x évente cserélni kell ha jól tudom 5 évente mert ugye lejárnak benne bizonyos dolgok.

2020. febr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!