Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » "Talán" hibás autó beszámítása...

"Talán" hibás autó beszámítása kereskedőnél?

Figyelt kérdés

Van egy autóm, amelynél sajnos égéskimaradás jelentkezik. Ezt próbálkozom megcsinálni, eddig sikertelenül. (pl gyújtótrafó csere után 1 hónapig tökéletes volt, most megint rossz)

Miután kap egy újabb szervízt, /bízva a sikeres javításban/, szeretném újabb autóba beszámítani.

Kérdésem, hogy amennyiben ezeket az információkat átadom a kereskedőnek (hogy eddig volt baja, de az utolsó javítás óta nincs), de később mégis lesz, az engem jogilag érinthet? Én úgy gondolom, hogy mivel őszintén elmondom a problémáját, legfeljebb alacsonyabb összegért számítaná be.


2020. jan. 24. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szard le, most volt szervizben a kocsi és kész!

Nem vagy autószerelő ;)

Nem mellesleg úgyis át fog verni

2020. jan. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmondod biztos hogy lefelé megy az árral.

Annyit mondj max hogy most lett megcsinálva és tökéletes.

2020. jan. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Légyszívesebben nem is kereskedésből vennék autót, de magánszemélyt nem szeretnék átvágni. Szerelő nem vagyok, de lelkiismeretes sajnos igen.
2020. jan. 24. 20:22
 4/5 anonim ***** válasza:

#1 vagyok, tavaly adtam el a hibás kocsit, hibásan, magánszemélynek (adásvételin feltüntetve), 2 hét alatt elvitték, azóta sem keresett az illető


DE, ha nem tudom eladni, akkor eljátszottam volna a szőke nőt, aki nem ért a kocsikhoz, és lelkiismeret furdalás nélkül adtam volna el a kereskedésben....(nem értek a kocsikhoz annyira, de autóipari mérnök vagyok, úgyhogy azért sík hülye sem vagyok a témában 🤫😉)

2020. jan. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A magánszemélyt sem vágod át, ha elmondod neki hogy most javíttattad meg ezt a hibát!

Egyébként ha később előjön egy másik, akkor azt is magadra vállalod? Mert akkor már viszem is a pénzt.

Használt autónál a meghibásodások benne vannak a pakliban.

2020. jan. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!