Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ugrik meg hirtelen a...

Miért ugrik meg hirtelen a fogyasztásom?

Figyelt kérdés

Egy Kia Pro Ceed 1.6 CRDI 2010 tulaja vagyok. Az utóbbi időben azt vettem észre, hogy a pillanatnyi fogyasztásom megugrik szinte alig van a pedálon a lábam és 7-8litert ír fogyasztásnak, miközben ilyenkor ha normális akkor 3-4litert ír maximum. Nem nyomom neki hidegen, 1500-2000fordulaton vagyok, de leginkább 2000 ha bemelegszik, Maximum 1percet várok vele ilyen hideg időkben és indulok is. 2naponta járok vele 90kilométert abból 40et pályán. Amíg kiérek városból (kb 6km) addig vagyok csak városi autós. DPF-es a kicsike ha ez még számít valamit.

Esetleg tudtok segíteni, hogy hol keressem a hibát?



2020. jan. 17. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

"Esetleg tudtok segíteni, hogy hol keressem a hibát?"


A fejedben...

2020. jan. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Teljesen megérte 10 másodpercet elpazarolnod az életedből erre a hasznos kommentre.

Köszi!

2020. jan. 17. 20:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A 7-8 valóban soknak tűnik, ha nem változott a használat módja, viszont a 3-4 meg nagyon kevésnek.. A fedélzeti által kiírt fogyasztás általában nem szentírás, első körben érdemes lenne megnézned tankolástól tankolásig számolva, hogy valóban igaz-e ez a 7-8 liter. Egyébként most jó ideje viszonylag hideg van, az is számíthat (nálam pl. a tél 0.5 - 1 l plusz ugyanolyan használat mellett).
2020. jan. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen én is erre tippeltem, hogy a hideg, viszont azt elfelejtettem leírni, hogy amint leállítom az autót, kb 1percig hagyom, visszaindítom, visszaáll normálisra a fogyasztás, ez fura nekem.
2020. jan. 17. 21:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet, túl szőke vagyok, de ki a fenét érdekel, mit irkál ki a kocsi, mit pillanatnyi fogyasztás, ha az átlagfogyasztása rendben van?
2020. jan. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Beviz Elek ***** válasza:
Pillanatnyinak 20 sem sok.
2020. jan. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ellenszèl miatt is lehet nagyobb a fogyasztàd pl.

De fogjuk a hidegre ès arra, hogy a technika sem szereti a hideget..

2020. jan. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Barnabas333 ***** válasza:
Talán kérdezd inkább facen a Kia és Kia ceed csoportban jobban jársz. Nekem 2018as van, így nem tudok válaszolni mert nem nőtt meg nekem.
2020. jan. 18. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!