Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pesten melyik benzinkúton...

Krosszarcu kérdése:

Pesten melyik benzinkúton lehet kiszivattyúzni a fáratt olajat a személyautóból?

Figyelt kérdés
Egy vékony cső bedugod a olajtöltő csőbe, és kiszippantja az olajat, üres beletöltöd az új olajat puff kész az olajcsere, csak hol van ilyen?? Apám találta ezt ki és nem hagy békén vele...
2020. jan. 5. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez messze van az olajcserétől.

Egyrészt nem kevés marad benne, másrészt nem a karter LEGaljáról szívod.

Ha a csavart csavarod ki, alulról folyik és ott gyűlik össze a legkoszosabb része és ki is jön.

De ez még hagyján!

Olajszűrőt ki fog cserélni???

2020. jan. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
100%

A smartokban ez a megoldás az Alap. Azokon nincs olajleereszto csavar...

Nem tudom hol van ilyen kút

2020. jan. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kútról nem tudok, de vettem ilyen pumpát a lidlben (asszem 5e ft volt) és egész jól működik, a csövet jól le lehet szuszakolni a teknő aljára és elég alaposan kiszívja.

Először én sem bíztam benne, ezért megmértem hogy hagyományos olajcserénél adott nívónál mennyi folyik ki - ez a szippancs ugyanannyit kiszed.

Időt nem nagyon nyer vele az ember, ugyanúgy kell az a kb 15-20 perc amíg kijön, de azért egy fokkal kényelmesebb, én megúszom a megemelést és a kartervédő leszedését - a szűrőhöz anélkül is hozzáférek.

Egyébként szűrőcsere nélkül semmit nem ér az olajcsere...

2020. jan. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
5000Ft volt a Lidl-s olajszivattyú, igen. Én is vettem tavaly tavasszal. De azóta is a garázsban a polcon pihen. Nem volt bizodalmam még kipróbálni.
2020. jan. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Apám ki tudja cserélni az olajszűrőt.
2020. jan. 5. 17:13
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
A benzinkútnál?
2020. jan. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Apád igazi szakértő.
2020. jan. 7. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem a kútnál, a garázsban.
2020. jan. 7. 08:42
 9/9 anonim ***** válasza:

Na de nem az olajcserével egy időben kellene a szűrőt is cserélni?

Olaj nélkül nem tudsz hazamenni a garázsba.

Olajszűrő nélkül nem tudsz elmenni a kútra.

A friss olajat nem engedném rá a retkes szűrőre, hogy aztán utólag ki legyen cserélve.

Új olajszűrőt se raknék fel a retkes olajhoz, hogy telenyomja amíg elmész a kútra. Akkor nem sok értelme van így a cserének.

2020. jan. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!