Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy olyan személytől vásárolta...

Egy olyan személytől vásároltam most autót, akihez nemrég került a gépjármű, és még nem volt a nevére írva. Effelől ugyan úgy át tudom íratni az én nevemre?

Figyelt kérdés
Megkaptam az adásvételit, amit az előző tulajjal írtak és mi is írtunk most egyet. Lehet ebből probléma az átíratáskor, hogy két adásvételi van?

2019. dec. 17. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Te kivel írtál szerződést? Ha nincs a nevén, megbízás kell az eladáshoz.
2019. dec. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mit tudok tenni ilyen esetben?
2019. dec. 17. 10:40
 3/7 D. Brasco ***** válasza:
100%

Első körön azt hogy elkerülöd az ilyen nem.irattam át ,meg egyéb sumákos vételeket.....

Második körön elvileg átiratható ha végig meg vannak az adasvetelik az eredeti tulajtol egeszen hozzad.....de a legjobb lesz ha felhivod az ocsmányirodát

2019. dec. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Alapszabály, hogy autót csak a bejegyzett tulajdonostól vásárolunk.
2019. dec. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 veterán vas ***** válasza:
100%

Ha jól értem van az eredeti tulaj(1) van egy köztes akárki (2) és vagy Te (3). Talán megoldható a "sima" adásvétel abban az esetben, ha nem valósult meg, az eladás bejelentése/eredetiségvizsgálat/okmányiroda bűvös háromszöge. Ebben az esetben el lehet(ne) játszani, hogy van az eladó (1) és van a vásárló(3) és semmi több. Szóval innen lehet(ne) indítani...... de most már szabályosan. Adásvételi, eredetiségvizsgálat, új forgalmi, 15 napon belül bejelenteni az eladást, stb.


Annyi a kockázat, hogy ha az említett köztes idő alatt történt valami, amiről eddig sem az eredeti tulaj, sem te nem tudtatok, és ez kiderül, akkor buktok mind a hárman. :/

2019. dec. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Majatom ***** válasza:
Ha valaki autó tulajdonosa lesz, át kell iratni a járműnyilvántartásban a tulajdonos változást 15 napon belül. Ez a határidő nem azt jelenti, hogy ha 15 napon belül eladja, akkor nem kell, ha csak egy napig az övé, akkor is át kell iratni. Szerintem a két szerződéssel el fognak hajtani, hogy menjen be a köztes tulaj, és előbb ő irassa át a nevére az autót. Egyetlen, nem épp legális megoldás, amit az előző válaszoló írt, hogy ki kell hagyni a köztes tulajt, és új adásvételit kell írni.
2019. dec. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
42%
Dupla ár lesz az átírás...
2019. dec. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!